Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 éves kacsám elkezdett...

1 éves kacsám elkezdett tojni. De nincs párja, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Néha átszökik a szomszéd kacsa, de gőzöm nincs az fiú e vagy lány, meg azt sem tudom csinálnak e valamit, hisz nem vagyunk itthon.

De nem ül a tojásra. Kacsánál is úgy van, mint a tyúknál amikor kotlik, hogy elvonul és ül egész nap egy helyben? Észereveszem nála?



2012. márc. 25. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Igen, a kacsa is lekotlik, mint a tyúk. ha megbizonyosodsz róla, hogy megtermékenyítés nélkül tojik tojásokat, akkor az a tojás jó gyúrni, vagy pl. nokedlihez stb. De a kacsatojást mi másra nem használtuk (pl rántottának nem).


Nagyapámnál még a vadkacsa is leült a tojásaira, meg a néma is! Még szoktak alá tenni plusz tojásokat is, azokat is kikölti, amelyik jó kotló.

2012. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha a tojásokat nem tudod felhasználni és ha van kutyád keverd bele a kajájába mert a nyers tojás fényesíti a szőrüket


mi pávának a tojását szoktuk odaadni neki

2012. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hogy tudnék meggyőződni róla, hogy a tojás terméketlen e vagy sem?


Én úgy tudom a kacsatojásban van a legtöbb szalmonella. Nem tudom ennek tudatában mennyire szívesen enném meg. Persze tudom ki lehet főzni, de akkor is..kutyának lehet nekiadom de csak jól megfőzve.

2012. márc. 25. 21:01
 4/4 balkalolka ***** válasza:

Erős lámpával átvilágítva látszik hogy van-e benne embrió.


Azért ilyen elterjedt a szalmonellától való félelem mert ipari körülmények között tömegtenyészetben tartott kacsáknál gyakrabban előfordul a szalmonellahordozóság mint pl. tyúkoknál (amiket születésüktől fogva antibiotikummal tömnek, ehhez képest campylobacter ÉS szalmonella gyakoribb náluk mint a kacsáknál), ezért nincs kereskedelmi forgalomban kacsatojás Európában (Ázsiában gyakoribb mint a tyúktojás).


Én naponta kiganyézom a kacsáimat, ki is súrolom az óljukat ecettel és kimosom slaggal. Bátran meg lehet enni a tojásukat, tésztát is azzal csinálunk és rántottát is, sosem volt belőle probléma. Ha nagyon aggódsz hívd fel az állatorvost telefonon és kérdezd meg mi a módja annak hogy a kakájukat teszteljék szalmonellára. Éjszakára tartsd elkülönítve a madarakat, reggelre lesz friss kacsakaka mintavételre, azt is tudni fogod melyik melyiké.

2012. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!