Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy tudom megszelidíteni a...

Hogy tudom megszelidíteni a kisgalambokat?

Figyelt kérdés

Kikelt 2 kisgalamb pár hete egy virágcserépben. Az apuci nagyon félős, az anyuci már elviseli, ha fél méterre megközelítjük.

Jó lenne valahogy a kicsiket kézhez szokatni, esetleg idomítani, de félek, ha hozzájuk nyúlok elhagyja az anyjuk őket.


2009. jún. 16. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A "sima" galambot nem lehet megszelidíteni teljesen Soha!
2009. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha húsgalamb fiókáról van szó, akkor szinte elég, ha eteted, itatod meg foglalkozol vele. Elkapni akkor is egy kisit nehezen hagyja majd magát, ösztönösen. De már szelídebb lesz, mint alapból.
2009. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha ezzel nem próbálkozol!!!

Nekünk voltak húsgalambjaink anno. Ezek szelídebbek, mint a vadgalambok. Nem volt minden párra jellemző, viszont volt köztök kimondottan olyan (nem is egy) pár, amire azt mondta apa, hogy ne nyúljunk a fészek közelébe. Mert olyat csapott mikor meg akarta nézni, hogy egészségesek e a fiókák meg ilyesmi, hogy szinte majdnem eltörte az ő kezét is.

A szülők közül pedig az egyik 90%-ban mindig a kicsikkel van, legalábbis amíg nagyon fiatalok.

2009. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, milyen fajták. Csak ide fészkeltek az erkélyre a sarokba. Szinte már sosincsenek itt a szülők, nam kicsik már a fiókák. Már szinte teljesen tollasok.
2009. jún. 17. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!