Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan szerezzek tyúkhúrt a...

Honnan szerezzek tyúkhúrt a papagájomnak?

Figyelt kérdés

Aki tart papagájt, szokott adni neki tyúkhúrt? Azt olvastam, hogy arra is szüksége van, de fogalmam sincs honnan tudnám beszerezni.


Szívesen várom a tapasztalatokat mindenkitől, hogy ki mit adni enni a papagájainak! :)



2012. ápr. 4. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell nekik énis adom a madaraimnak am csomó helyen van parkokban meg ilyesmi helyeken én már szedtem nekik csak még nagyon picik amugy inkább fatörzseknek az alján van meg ilyesmi helyeken de jól mosd meg neki nehogy valamilyen nyavaját össze szedjen rendi:)
2012. ápr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. ápr. 4. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Papagájom nincs, de tyúkhúrral tele van a kertem. Komolyra fordítva a szót: keress olyan ismerőst, akinek van kertje, nagyon hálás lesz, ha rendszeresen kigyomlálod helyette a tyúkhúrt. Ugyanis szinte kiirthatatlan.
2012. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakori gyomnövény, de ügyelj arra, hogy ne forgalmas út mellől legyen, vagy olyan növény (pl. szőlő) környékéről, amit permeteznek! Az árnyékosabb, nyirkosabb helyeket kedveli. Árkokban is gyakori.

És eleinte csak egy nagyon keveset adj, épp csak kóstolóba, mert megterheli a szervezetét, ha hirtelen sok zöldet eszik! Fokozatosan növeld az adagot.

2012. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. ápr. 5. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Termesztheted otthon is pölö balkonládába, cserépbe, akármibe. Igénytelen és folyamatosan nő, csak víz kell neki meg fény és kész. Szeddjél valahol és ültesd el, már nőni is fog. Gyökérrel érdemes kiszedni, de a kis indáiról is kinő. Folyamatosan virágzik és ha nem szeded le, kb egymillió magot hoz. :)

Viszont jól nézd meg képeken, hogy néz ki, és csak a fehér virágút szedd, mert csak az a tyúkhúr. Mert van egy gyak ugyanúgy kinéző kék meg egy piros virágú növényke is, na az nem tyúkhúr egyik se és mérgező is.

2013. júl. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont a tyúkhúr nagyon nem szereti a nyári direkt napfényt (kiég!) ezért kell árnyékos, félig napos de nedves helyre tenni, ahol azt érzi, mintha tavasz lenne, vagy ősz:)
2013. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!