Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szabad reptetni olyan 3-4...

Szabad reptetni olyan 3-4 éves kanárit, aki még nem volt reptetve?

Figyelt kérdés
Mire kell figyelnem reptetés során?
2012. ápr. 6. 12:52
 1/2 anonim válasza:
100%

Miért ne szabadna? :) Mikor én megvettem az akkor (legfeljebb egy hónapos!) kis fehér kanárimat, én se igazán tudtam azt hiszem, hogy volt-e reptetve vagy nem.

Semmi különös amúgy, nagyon hamar megfogod szokni és ő is! Madár, igényli a repülést.

Az én madaram már az első naptól fogva szabályosan a kalitka ajtajánál toporzékolt, tipegett.. szinte jelezve, hogy mennyire ki akar jönni. :) Aztán nem is lett baj, azóta is majdnem minden nap kiengedem.

A függönyre nagyon figyelj, érdemes az első kb 10 alkalomnál behúzni minden függönyt, mert nem látja az üveget, és könnyen baja eshet. Utána már azt is megszokja. Viszont nagyon fontos: a legelső reptetés este fele legyen! Ilyenkor már nem annyira élénk és a kinti sötétedés is jól jön. Ha pedig nem nagyon akar visszamenni a kalitkájába, sötétben könnyű megfognod. (ő nem lát a sötétben)

Ügyelj az elektromos dolgokra, valamint a szekrények hátulja és hasonló helyek, ahova berepítheti a kíváncsisága és veszélyes.


Jó reptetést! :)

2012. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kb. egy hete kiengedtünk egy papagájt, de nagyon félt tőünk, ezért mindennek nekirepült. Ez kanárinál nem lehet?

2012. ápr. 12. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!