Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kérdésem a kanárik tenyészté...

A kérdésem a kanárik tenyésztésével kapcsolatos: ha veszek egy nőstény kanárit a fiatal hímem mellé, onnantól jóformán bármikor lehet számítani tojásokra?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha kicsit pontatlan a kérdésem, az az igazság, hogy némi utána olvasás után se tisztult ki teljesen a kép, hogy a tenyésztés mennyire történik direkt, avagy nem direkt (értem ezt azokra, akik hobbiként tartanak madarat és nem tenyésztés céljával) El tudom valahogy kerülni, hogy ne legyenek kis kanárik?

2012. ápr. 12. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt egyszerűen elkerülheted azzal, hogy nem teszel fel nekik fészket. (nagyobb etetőt se)
2012. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. ápr. 12. 22:14
 3/4 Törpilla57 ***** válasza:
Vitatkoznék a válaszadóval: ha nem teszel be fészekanyagot, vagy fészket, akkor is megpróbál letojni, lehet, hogy nem lesz fias, ha a hím nem "ügyködik", de attól a tojó még letojja a tojásokat. Úgy mint a tyúkoknál...azokat a nem fia tojásokat esszük meg, mi emberek.
2012. ápr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Törpilla57 én is vitatkoznék veled.(első válaszoló, és egyben kanári tartó.)


1. A kérdező azt kérdezte, hogy hogyan tudná elkerűlni a szaporulatot. Fészkelési lehetőség nélkül nem lesz szaporulat.


2. A tyúk esete, kicsit más mint a kanárié. A tyúkot tenyésztési munkával hozták arra szintre, hogy egész évben tudjon folyamatosan tojást termelni.


3. A fészek jelenléte serkentően hat a madarak szaporodási kedvére. Úgy ahogyan a tojásos lágyeleség is. (Lágyeleséget akkor is kell kapniuk, ha nem szaporodnak. Csak nem olyan gyakran. Mondjuk elég kéthetente egyszer. Fehérjére szükségük van.)

2012. máj. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!