Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tart itt valaki kacsákat,...

Tart itt valaki kacsákat, libákat, pulykákat?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem...
2012. ápr. 18. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
kacsát tarok
2012. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia.

Veszed vagy kelteted őket?Ha kelteted,hogyan?Mirekell figyelni?Csak akkor tojnak,ha keltési időszak van?Mire használod a tojásokat,ha nem kiskacsakeltetésre?

2012. ápr. 18. 08:58
 3/6 anonim ***** válasza:
kacsát én is!
2012. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én libát.
2012. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi pulykákat tartottunk régen! :) Kacsánk most is van.
2012. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Van kacsám, libám, pulykám.


Veszed vagy kelteted őket?

Attól függ melyiket. Elején persze vettem őket, de már nagyon régóta vannak, szóval hagyom őket, kelnek azok maguktól is :)


Ha kelteted,hogyan?

Előfordul hogy keltetek. Tikokkal :) Törpékkel, mert azok jól kotlanak. De van, hogy gépben. Bár azt annyira nem szeretem.


Mire kell figyelni?

Mármint minél? A keltetésnél? Hát.. ültetni mindig este ültetünk. Arra, hogy ne vigye el a róka, meg, hogy ne legyen zavarva. A kotlósnak mindig legyen friss vize, meg legyen enni előtte. Figyelem, hogy leszáll e, és ha igen, mennyi időre, meg hogy szépen visszaül e.


Csak akkor tojnak,ha keltési időszak van?

Inkább költési nem keltetési. Madarász berkekben ezt így mondjuk. Többnyire akkor. Kacsák, libák főleg. Tojnak x db-ot aztán rákotlanak. Pulykik hasonlóan.


Mire használod a tojásokat,ha nem kiskacsakeltetésre?

Mivel akkor tojnak a kacsáim, ha költés van, és hál istennek fészekre tojnak, ezért másra nem nagyon használom. Ha rossz a kotló, vagy nem is ül rá, akkor sajna záp lesz. Azt meg eldobom.

Kacsatojást másra nem nagyon lehet.


Remélem tudtam segíteni. Ha kell még valami írj:)

2012. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!