Kezdőoldal » Állatok » Madarak » MI lehet a hullámos papagájom...

MI lehet a hullámos papagájom baja?

Figyelt kérdés
Kb 1 napja vettem már eltelt 1 éjszaka de alig akar megmoccani ha valami idegen van a közelébe, alig ad ki hangot, nem ivott és nem evett egyáltalán amióta nálam van. Ez még mindig a kezdeti sokk vagy inkább cseréljem vissza egy aktívabbra mielőtt nagyobb depibe esne?

#Papagájdepi
2012. máj. 10. 06:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még fél hagyd hogy megszokja a környezetét majd lesz aktív csak még nagyon fél meg majd egy idő után ajánlom hogy vegyél majd mellé párt mert ők társas lények eleinte mikor én vettem a papeszt nálam is ugyan ezt csinálta utána megszokta helyét vettem mellé egy párt s azóta nagyon aktívak mind2-en szóval várj még vele hogy megszokjon téged s a környezetét:)
2012. máj. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha visszacseréled, a másik is meg lesz szeppenve. Pár nap kell míg megszokja az új helyét nálatok. Beszélj hozzá sokat, hogy hallja a hangod.
2012. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos idegen neki még a hely... de lehet tényleg jobb lenne, ha vennél mellé egy társat.
2012. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Majdnem minden hullámos papagájommal ez volt. Hagyd, ilyenkor megfigyeli a környezetét pár napig aztán elkezd lassacskán egyre bátrabb lenni. Beszélj hozzá nyugtató hangon, azt szeretik :)
2012. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez természetes náluk, mindegyik így viselkedik még a legelején. Még fél.

Majd aktív lesz, ne aggódj.

És vegyél neki társat is mielőbb, mert úgy boldogabb lesz!

Saját tapasztalat!

2012. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A hétvége szerintetek elég lesz-e ahhoz h megszokja az új környezetet mer aggódok mert enni s inni nem igazán láttam. S hangot is csak valami kevés rekedtest ad ki azt is amikor már alszik és megébred mert pl felgyújtom a villanyt. :S
2012. máj. 10. 20:15
 7/12 A kérdező kommentje:
És párt nem igazán akarok neki venni mert azt olvastam egyedül gyorsabban tanul, na meg hely sem lenne 2 papagájnak. Előtte 2 zebrapinty lakott a kalickába úgyhogy gondolhatjátok h nem olyan nagy. Ő egyedül kényelmesen elfér van egy játéka meg egy tükre.
2012. máj. 10. 20:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden elkövetsz, hogy rád zúduljon a népharag jogosan, ugye?:) 1: papagájt nem tartunk egyedül. Maximum pár hónapig, ivarérésig, de hosszútávon semmiképp. 2: nem tartjuk őt kis kalitkában. Nem tudom, mekkora az a kalitka, de egy 30*40-50-esnek kellene lennie. Szerintem "gondolhatom", hogy a tied kisebb. 3: NEM teszünk be tükröt a papagájnak, mert veszélyes játék. Tükör helyett 1. pont: TÁRS.


Ha nincs helyed kettőnek, akkor ez az egy sem kellett volna.


Kérdésre válaszolva: teljesen természetes, amit csinál, és nem időre szelídülnek. Tenni kell érte. Sokat.

2012. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a kicsit én ekkorát értettem mert nem tudnám h lenne ennél kisebb kalicka. Társah veszek is max 1 év múlva mert ezt is féláron tudtam meg venni mert a zebrapintyem társa elpusztult és így a papagáj olcsóbban jött ki mit egy új pinty (teszem azt hozza nagyon agresszív volt a nőstény és a hím pusztult el). A tükör pedig boltban vett és máshol is láttam ugyan ilyet azzal el volt a más papagája és az is egyedül volt.
2012. máj. 10. 21:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Pár alap dolog:A műanyag ülőrudak,ülőrúdra húzható karomkoptatók ártalmasak. Egyforma átmérőjűek ezért nem tornázik a lába tehát tönkremennek az ízületei. Hiába hívják karomkoptatónak közel sem elég vastag ahhoz hogy koptassa a karmait és kidörzsöli az érzékeny talpát ezért fekély,stb nőhet rá. A lehető leghamarabb cseréld le az összes ülőrúdját a csonthéjasokon kívül bármilyen 2,5-4cm ármérőjű nem permetezett gyümölcsfaágakra,fűzfaágakra,akácfaágakra. Az ágakat ecetes vízben mosd le egy mosogatószivaccsal majd öblítsd le és csináljátok meg a végét ilyenre hogy könnyen be lehessen rakni a kalitkába: [link] Így megfelelően tornázik a lába és a karmait se kell gyakran vágatnotok. Vékonyabb leveles fűzfaágakat is lógass be a kalitkába mert remek elfoglaltság a számára és a csőrét is koptatja vele.

Az etető,itató rácsra akasztható tál legyen. Az önitatót mivel keskeny és van rajta elérhetetlen rész nem lehet rendesen,alaposan kimosni ezért fertőzésveszélyes. Az önetetőt se lehet jól kimosni és elakadhatnak benne a magok.

A játékok fajátékok legyenek. Csengőt,tükröt,műpapagájt még véletlenül se adj neki! A csengő halláskárosodást és fémmérgezést okoz. A tükör,műpapagáj mentális problémákat okoz mivel ő nem tudja hogy az amit lát nem egy igazi fajtársa és ha a párjának tekinti elkezdi etetni is de mivel a tükörképe,műpapagáj nem fogadja el tőle a felöklendezett magokat vissza kell nyelnie amitől begygyulladást kaphat. Mivel nem reagálnak semmire(udvarlás,etetési szándék,vakargatás,stb) ideges lesz tőlük ami idővel fokozódik akár szívrohamot is kaphat. És mindháromtól gyakran agresszívek lesznek a madarak az emberekkel és a többi madárral szemben is. Tehát ezeket kerüld,szedd le a játékokról. Az internetről rendeljetek neki minimum 6 fajátékot. A 6-ból a kalitkában egyszerre mindig csak 3 legyen és 1-2 hetente cserélgesd őket így nem unja meg őket de azért időnként vegyetek neki új játékot is. Továbbá fontos hogy legyen a kalitkában ételkereső játék is amit egy hullámos esetében nem kell nagyon túlbonyolítani. Pl: moss el egy kupakot és csinálj a közepébe egy lyukat majd kenderzsineggel lógasd fel úgy a kalitkában hogy csak a rácsról érje el és tegyél bele a magkeverékéből.

A kalitkában mindig legyen csőrkoptató/szépia és gondoskodj róla hogy gyakran egyen is belőle mert ez a fő kalciumforrása.

A kalitka aljába olyan madárhomokot tegyél amiben kagylódarabkák is vannak mert kell a zúzógyomra megfelelő működéséhez és a kagylódarabok megevésével kalciumhoz,foszforhoz,mészhez jut.

2012. máj. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!