Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nekem van egy hullámos papagáj...

Mcdougles01 kérdése:

Nekem van egy hullámos papagájom Fiú4-5 honapos lehet állat kereskedésböl vettem 2-3 napja. Megprobáltam megszeliditeni betsze a kezembe "szedi szét a rácsot" nem száll a kezemre és ha elmegyek elötte meg ilyed. Mit lehetne ez esetben tenni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 8. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy megszokja az új környezetet. Ne molesztáld még egy ideig.
2012. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Meg kell szokni a környezetet neki

2. Eközben kellemes hangon beszélhess hozzá néhány napig

3. Ha úgy látod, hogy nem tetszik neki, mindig hátrálj, ne érezze, hogy veszélyben van.

4. Szelídítés = kedvenc kaja (pl 30cm-es pálca végére kaja, onnan elveszi, akkor ok, majd napok alatt lerövidíted és nyertél)

5. Már kézből eszik.

6. Tanítgathatod trükkökre is (youtube-n van sok: "parrot trick", "how to train parrot", stb kifejezésellel)


* Ezer szelidítéses kérdés van, minden héten egy újabb, legtöbb hullámos esetén, keresőben keresgélj, olvashatsz mások tapasztalatait is.


Amit írtál nem teljesen értem, berakod a kezedbe és szedi szét a rácsot. Ha a kezedbe van, hogy szedi szét a rácsot?

Vagy ha a kezed rakod a kalitba és akkor szedi szét a rácsot, akkor értem. Sok szelíd papagáj sem szereti, ha a kalitjába piszkálnak, az az ő territóriuma.

2012. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen amikor beleteszem a kezem a kalitkába akkor ideges lesz és ugrál ide oda :) csak siettem a helyesírásért sorry :)
2012. máj. 8. 12:55
 4/5 A kérdező kommentje:
ÉS az nem lenne jó döntés ,hogy letakarom vékony vmivel és csak az ablakon lát ki ?
2012. máj. 8. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem kell letakarni, az nem segít semmit! Ha letakarod, a sötétre azt hiszi, hogy este van és aludni kell. Ez nem megoldás semmire. Pár nap alatt nem gondold, hogy hirtelen kezes lesz. Nem hiába vesznek sokan kézzel nevelt madarat. A kettő közt az a különbség, hogy a kézzel nevelt madarak hozzászoktak az emberhez, őt tekintik fajtársuknak, feltétel nélkül elfogadják. Míg egy szülök által nevelt madárnál neked kell elnyerni a bizalmát, ami egy-két fajnál könnyebb, egy kettőnél nehezebb, meg persze fajon belül is változik. De az biztos, hogy mindegyiknél időigényes. Adj neki időt és ne sürgesd, azzal nem mész semmire, csak megfélemlíted és lehet, hogy sosem fog veled megbarátkozni.
2012. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!