Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidíthetem meg a...

Hogyan szelidíthetem meg a hullámosaimat?

Figyelt kérdés
van egy tojó hullámosom kb egy hónapja eljutottam vele odáig h röptettem és az ujjamra szált, a vállamra is. Vettem neki egy stenderd himet.. 2 napig nem is tudtak egymásrol és a him eljutott odáig h kezembe meg a vállamra szállt... most mikor összeraktam őket se kép se hang... mit tegyek?
2012. máj. 14. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Türelem kérdése a dolog! De még mindig mondom NÉZZ UTÁNA! Annyi ilyen kérdés van hogy beleszakad a gyakorikerdesek.hu....
2012. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy utána néztem és igazábol nem kapok rá választ.... a himmel ha probálok foglalkozni aq ketrecen belül ügyet sem vet rám ha kiveszem akkor meg vissza szál a nöstényhez a ketrecbe.. a nöstény meg csak csipog meg csipked:(
2012. máj. 15. 10:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Túl hamar raktad őket össze. Nem volt elég ideje egyiknek se hogy megszokjon,hozzád nőjön,stabilan megbízzon benned ezért most hogy együtt vannak ösztönösen inkább egymást választják mint téged mert nem foglalkoztál velük annyit hogy kötődjenek hozzád.

Még mindkettővel külön-külön foglalkoznod kellett volna pár hónapig.

2012. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
most akkor semmi esélyem nincs ?:O
2012. máj. 15. 20:23
 5/13 anonim ***** válasza:

A hullámosok könnyen szelídülnek.

Foglalkozz velük sokat és akkor szelídek lesznek főleg így hogy már egyszer megszelídítetted őket.

2012. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tippeket tudsz adni, mondjuk elkülöniteni őket vagy hasonlo, nem tudom hogy csináljam .... egy papagájaim voltak azokat sikerült mindet de iigy hogy kettő van sose probálkozttam ... más a technika ?
2012. máj. 17. 08:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Lényegében ugyanúgy kell szelídíteni kettőt is mint egyet.

Sokat nyúlkálj a kalitkájukban de ne feléjük vagy csak tedd be a kezed az ajtón naponta sokszor. Majd próbáld megkínálni őket fürtös kölessel és egyéb finomságokkal.

Vedd ki az egyiket pl egy ülőrúdra ültetve majd vidd át egy másik szobába vagy takard le a kalitkát és próbáld megetetni,beszélj hozzá,stb majd tedd vissza a kalitkába vedd ki a másikat is és ugyanígy foglalkozz vele is lehetőleg naponta.

2012. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
értem. köszi
2012. máj. 18. 22:35
 9/13 A kérdező kommentje:
bár az egyiket ha kiveszem az tuti elszáll..
2012. máj. 18. 22:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Csinálj nekik egy kiülőt valahova a kalitkától nem túl messze fejmagasságba pl fűzfaágakból.

Ha tetszik nekik akkor amikor kiveszed az egyiket oda fog repülni vagy legalábbis sok időt fog ott tölteni. Tehát tudsz vele foglalkozni.

2012. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!