Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sos Találtunk egy madarat...

Sos Találtunk egy madarat hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Macskánk levadászott egy madarat, elég fiatalnak néz ki de sehol sem találtunk fészket, így hogy ne egyék meg behoztuk. Nem tud repülni csak vergődni, de látványos sérülést nem találtunk rajta. Nem tudtuk kivinni mert nagyon sok macska van a környékünkön így biztos ne élhetné túl, állatorvoshoz pedig legközelebb hétfőn tudjuk vinni. De addig is nagyon pánikol az embertől, hogyan szoktassam magamhoz hogy legalább egy picit nyugodt legyen. Van egyéb teendő vele? Nem volt még madaram így tényleg nem értek hozzájuk, előre is köszönöm a segítséget!
2012. máj. 19. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vidd le a garázsba. Adjál neki magokat, vizet egy kis tálkába. Tedd egy ládába, és hagyd békén. Reméljük túléli az éjjelt. Holnap pedig hívj házhoz dokit, vagy szólj a állatvédőknek, vagy egy állatkertnek.
2012. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja, és villanyt se kapcsolj.
2012. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy olyan szobában van amit nem használunk, a villanyt azt lecsuktam, de meg az nincs itthon csak olajban pirított, a kenyér nem jó?
2012. máj. 19. 22:07
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekünk a kutyánk vadászott le egy kisverebet, el tudtuk tőle venni, de nem élte túl az éjjelt...

Tényleg tedd vmi sötét csendes helyre, mást nem nagyon tudsz tenni.

2012. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Ha beledagad a pici begyébe, akkor neki annyi.

Gondolkodom még, hogy mit lehetne még adni neki... Dió nincs otthon?

2012. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jól értem, olajban pirított mag van otthon?

Az nagyon jó neki, ha már van akkora, hogy tud enni magokat. Holnap keress neki gilisztát, azt darabold fel.

A kenyeret hagyd, még beledagad szegénybe.

A vizet ne felejtsd el!


Milyen madár?

2012. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem pacsirta de hasonló a mintája, de nem veréb.Gondoltam rá hogy lefotózom de inkább nem zaklatom ilyenekkel.
2012. máj. 19. 22:19
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom valami átlagos verébről vagy ilyesmiről van szó. Hidd el, jobban be van parázva tőled, mintsem hogy tudnál neki segíteni bármiben is. Dokihoz meg ilyen helyre ne vidd, legfeljebb kiröhögnek érte. A magokat meg az általad adott vizet nem biztos hogy megkajálja, ha már megsebesítette a macska, elég valószínű hogy el fog pusztulni, embert nem szokja meg.
2012. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire sérült mert látványos sérülése tényleg nincs, nem sebes nem vérzik. Lehet hogy fészekből szedték ki, azért nem tud repülni, csak vergődni? (Verébnél jóval nagyobb) És ismerek egy nagyon jó állatorvost aki ilyenekbe is szívesen segít.
2012. máj. 19. 22:24
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha is ismersz állatorvost, akkor keresd fel.

Nem tartanak a szomszédban valahol madarakat? Tőlük tudnál magot kérni. Éjjel-nappalikban is szokott lenni, ha nem is mindenhol.


Próbáld meg a főtt reszelt tojást és almát. Ezeket szeretik a madarak.

2012. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!