Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja van meg a papagájom...

Pár napja van meg a papagájom de fél tőlem, hogyan szoktassam magamhoz? Cicával hogyan tudom összeszoktatni őket?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Cicával biztosan nem tudod összeszoktatni, mert a macska sunyi állat, ha nem figyelsz, felfalja.

A papagájnak próbálj meg kézből ennivalót kínálni, beszélj hozzá, legyél vele. Ha a macska a közelben van, akkor nem tőled fél, hanem tőle.

2012. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért mert sok képen láttam hogy nem bántják egymást, a papagáj sem fél tőle. videók is vannak erről neten. Azt szeretném elérni hogy azért egy légtérben lehessenek úgy hogy egyikőjük sincs bezárva.
2012. máj. 20. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Épp a napokban tettem fel a macskásoknál egy kérdést ezzel kapcsolatban, mert youtube-on láttam papagájról-macskáról rengeteg videót. Szerintem erről inkább ott kérdezz, állítólag a macska kiskorától kezdve rá lehet nevelni, hogy a papagáj tabu. De, ha a macska régebbóta van meg, akkor szerintem lehetetlen.
2012. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a macska ösztönszerűen vadászik, tuti, hogy el fogja kapni. a kérdés az, hogy most vagy 2 hét múlva
2012. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is a macskát tüntesd el a közeléből, vagy add el a macskát vagy pedig az udvaron legyen és soha ne engedd be a lakásba, mert a papagájodat megeszi!

Ne akarj két olyan állatot összeszoktatni, ami lehetetlen és rettentő kockázatos, veszélyes. A papagáj nem kísérleti állat, hogy a macska vagy megbarátkozik vele, vagy nem. A valószínűbb az, hogy a macska ki fogja nyírni a papagájodat! Én eleve nem tartanék két olyan állatot, akik veszélyesek lehetnek egymásra.

Én papagájokat és hörcsögöket tartok, abból baj nem lehet, de eszembe se jutna kutyát vagy macskát tartani mellettük, pláne nem azzal próbálkoznék, hogy hátha megkedvelik egymást, ennek kb. 1% lenne az esélye, szóval ha szereted a papagájodat akkor ne kockáztass és teremts számára biztonságos, nyugodt környezetet és ekkor el kezdhetsz barátkozni vele!

2012. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát barátnőmnek a hörcsöge és a cicája él együtt de sosem bántotta... együtt alszanak meg ilyenek
2012. máj. 20. 17:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, de én akkor sem kockáztatnék, én a helyedben el is adnám a cicát, vagy pedig a papagájtól válnék meg. Én már azt se merném megtenni hogy a macska az udvaron van és a papagáj meg bent, mert mi van akkor, ha véletlenül valahogy bejut a macska a papagáj közelébe?

Szóval nekem ez a véleményem, hogy nem éri meg a kockáztatás, még akkor sem, ha valakinek meg jól elvan a macskája egy hörcsöggel vagy papagájjal. Egy élőlényről, egy életről van szó, ami szerintem nem játék! Én ezt nagyon komolyan veszem, és ezért írtam így ki magamból. Nagyon szeretem az állatokat, és nem tudnám elviselni hogy véletlenül is baja essen az én hibámból ráadásul!

2012. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!