Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az alábbi kalitka megfelel...

Az alábbi kalitka megfelel egy kecskepapagáj párnak? Boltban kínzóan rossz körülmények közt vannak tartva.

Figyelt kérdés

[link]


Esetleg,ha van ilyened írnál róla véleményt?Olvastam itt hogy kaparnak és piszkosak,hogy lehet kiküszöbölni,hogy minden kajás legyen a kalitka körül?


Boltban szörnyen tartják őket,kicsit tépettek,el akarom őket vinni,hogy ne szenvedjenek ott.


Valami tipp?



2012. máj. 22. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát kicsit kicsi de ha minden nap sok órát röpteted őket akkor jó lesz. :))
2012. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
magasságra vagy szélességre kéne növelni? mélységre nem tudok.
2012. máj. 22. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem annyira nem tetszenek az ilyen kalitkák... Az meg a másik, hogy ennyi pénzt sehol sem ér szerintem.


Nem tudsz esetleg magadnak készíteni? Sokkal olcsóbban jönnél ki és akkorát csinálnál, amekkorát akarsz és elfér.


pl ilyesmit semmiből nem áll megcsinálni:

[link]


Vagy nézegess használtan is, néha lehet jókat is találni. Most pl ezt találtam, ugyanazért az árért, mint amit te linkeltél...

[link]

[link]

[link]


Minden madár szemetel, ez elkerülhetetlen :)

2012. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó ötlet a magamnak csinálás :D

Egy OSB lap 5600 ingyen vágás Rácsi is pár ezerből kijön :)

Köszi

2012. máj. 22. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Na látod :)


Rács 1500körül van négyzetmétere. Esetleg még annyi, hogy kihúzható tálcát érdemes csinálni, a könnyebb takarítás végett. Meg ha tudsz, valami kis nyitható(vagy kifordítható) ajtót a tálaknál. Így nem tudnak kijönni, ha csak kaját vagy vizet akarsz nekik adni.


Örülök, hogy segíthettem :)

2012. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! szerintem ha költesz rá, már érdemes egy normálisra beruházni, nem olyanra, amit mutattál. Saját készítésű nagyon jó ötlet, főleg, ha meg tudod csinálni, vagy van asztalos ismerős. Amúgy ha mondjuk nem földtől rácsos, hanem van egy mondjuk 30 centi, ami valamilyen tömör anyag (fa) kevésbé szemetel. Vagy láttam már olyat, hogy első lap üvegből volt, nagyon szép volt és gondolom sokat véd. (sajnos most nem találtam a képet)

Mielőtt belevágsz elkészítésbe, bármilyet is, azért nézz meg párat, meg kérdezz meg olyanokat akik tartanak, mikre figyelj, mitől praktikus. (pl. hogy ne csak egész ajtót tudj nyitni, csak kicsit etetéshez/itatáshoz, stb...)

2012. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a gyári kalitkáknál is az alsó részen, van valami tömör cucc, amitől kevésbé szemetelnek ki.

Pl ilyen:

[link] (lemez)

Vagy ilyen:

[link] (plexi)

Vagy ilyen magterelő:

[link]


Talán a magterelő a legjobb, de ez se az igazi, mindegyiknél ki tudnak szemetelni. Neked elegendő, ha feljebbről kezded a rácsot...


Azt, meg mint írtam, a tálaknál érdemes kisajtót csinálni pl:

kifordítható: [link]

vagy sima kis ajtó: [link]


A kihúzható tálcát sem felejtsd el. Meg, hogy akkora ajtó, amin könnyen tudsz esetleg ülőrudat, stb ki és bepakolni, ne kelljen szenvedni, hogy nem férsz oda. Ha kezeled valamivel a fát, akkor azt csakis kivülről tedd szerintem, ezek mind mérgező anyagok, és ha belecsipegetnek (igaz, ilyen kisebb papagájok esetében ez nem nagy veszély), akkor a mérgezésbe bele is halhatnak


Itt vannak ketrecek, igaz elsősorban nem madaraknak, de hátha ellesel valami jó dolgot...

www.ketreckiraly.hu/

2012. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!