Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért jó tartani papagájt?

Miért jó tartani papagájt?

Figyelt kérdés

Nekem 2 cicám, és 1 kutyusom van. Velük lehet játszani meg stb.


Egy madár mi örömet tudd szerezni? - Nem negatív kérdésként kérdezem, de tényleg érdekel mi jó bennük.



2012. máj. 24. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinek a pap, kinek a papné...

Én pl a kutyák mellett rágcsálókat tartok... van 4 patkányom, 4 csincsillám.

2012. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Intelligensek, játékosak, mint egy kutya. Önállóak, mint egy macska. Kíváncsiak, mint egy gyerek. És szépek, mint a papagájok. Ennyi:) Lehet őket simogatni, játszani velük..
2012. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt kérdezem a kisemlősökkel, rágcsálókkal, hüllőkkel, rovarokkal kapcsolatban. Nem túl interaktív állatok.

De a papagájok nem ilyenek! Egy-két éve még én is úgy gondoltam, hogy csak színesek és ülnek a kalitban.


Mostanra teljesen beléjük szerettem. Kommunikálnak, simán vannak olyan okosak, mint egy kutya. (Ezt úgy mondom, hogy kutyát tenyésztek és évek óta életem középpontja a kutyázás.)


Nézz meg egy-két madaras videót:

https://www.youtube.com/watch?v=rvaqU0NNO4w Ez egy magyar jákó papagáj, nagy dumagép. (őket csak tapasztalt gazdinak ajánlják akinek sok ideje van rá)

Ő pedig egy szenegáli aki rengeteg trükköt tud:

https://www.youtube.com/watch?v=0QCmP0CebB8

Ja és személyes kedvencem:

A varázsfuvola egy amazontól

https://www.youtube.com/watch?v=sWh_2Iit3Ek


Ezek amúgy csak példák, de a mindennapi életben is rengeteget kommunikálnak és nevettetnek.. Van egy kakadu egy imserősömnél aki már megismer és a vállamra telepszik, dumál és puszikat dob..


Irene Pepperberg Alex meg én c. könyve pedig felvedi mennyire okosak.. Az ő Alexe például számolni tudott, (nem csak bemagolt számokat, ez kísérletileg bizonyított), megmondta, hogy mit szeretne inni/enni stb..


Csodás állatok:)

2012. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem telik el úgy nap hogy ne nevettessenek meg. Örök gyerekek. Játékos,ragaszkodó,intelligens,kíváncsi néha sunyi,pimasz,sértődékeny,hisztis kis dögök:-)).


Egy kis sapis játék: http://www.youtube.com/watch?v=FJot2uBsswQ&feature=player_em..


Ezt meg csak úgy: http://www.youtube.com/watch?v=lbkXCazy3G0&feature=plcp

2012. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
hülyék vagytok az a baj. A papagáj nem háziállat, és nem emberekre van szüksége, meg sok időre
2012. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked viszont fogalmad sincs a témakörről. Ezeket a madarakat nem befogják, hanem tenyésztőtől veszik, legtöbbjük nem maradna életben a szabadban. Valamint a legnagyobb tévhit, hogy a kalitka börtön a madárnak. Egy jól tartott, eleget foglalkoztatott madárnak a kalitkája a búvóhely, ahová szívesen tér vissza, ahová behúzódik ha el szeretne bújni a világ elől.

DE mielőtt idáig jutnánk, nem meggyőzni akarlak, tudom, hogy az ilyen esetekben szinte lehetetlen..

2012. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszotokat, tényleg nagyon aranyosak a videók is, főleg amelyik olyan sok szót ismer. :))


Én csak nimfa papagájt láttam, de ő sosem beszélt, csak csipogott. :D

2012. máj. 25. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kötekedőnek: egy papagáj a természetben kijelölt territóriumon mozog, ami függ a kolóniában élő madarak számától, és a terület élelemellátásától. Nem megy messzebb/tovább, amennyiben nem vágják ki alóla a TE kényelmedért a fákat, vagy számolják fel az élelemszerző helyeket. Egy jól tartott madárnak nincs ingere többet repülni, mint egy nagyobb szoba területe, vagy amennyit a házon belül közlekedhet, mivel van élelem és víz: nincs rászorulva. Repülnie annyit kell, amennyivel edzésben marad, amennyi a tüdejének és a szárnyának kell, annyit pedig egy lakásban/voilerben tartott papagáj megtesz önállóan. A papagájok 60-70 százaléka, ha valamit szeretne, nem repül, hanem sétál-mászik. Ez a természetben is így van, amennyiben kivitelezhető.


Probléma egyedül a társasággal lehet, de egy felelősségteljes papagájtartó tudja, mire van szüksége a madarának és ezt teljesíti.


Semmivel sem rosszabb egy hobby-madárnak, mint egy kutyának, vagy macskának. Sőt, utóbbiak gyakran többet szenvednek az emberi felelőtlenségtől, mivel minden jöttment, akinek cserepesvirág sem való a kezébe, meg van róla győződve, hogy állatot tartani annyi, minthogy kikötjük egy léchez, és néha kap valami ehetőt. Mert, hogy ő csak egy kutya, neki az a dolga, hogy legyen és ugasson. Aki madarat vállal, az többnyire (és itt a hangsúly, mert kivétel annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni) utánanéz, utánaolvas, mert ez talán egy fokkal összetettebb meló, pláne, ha nem csak nézni akarja, hanem nevelni is.

2012. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!