Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért érzi úgy mostanában...

Miért érzi úgy mostanában mindenki, hogyha madárfiókát talál, akkor azt muszáj hazavinnie?

Figyelt kérdés
Felháborítónak tartom, mint hobbi madarász és madártulajdonos azt, hogy nincsenek tisztában azzal a ténnyel a "jóakaró" emberek, hogy léteznek részleges fészekhagyó fajok, és nagyobb kárt okoznak azzal, hogy hazaviszik a fiókákat, mint amennyit segítenek. Szinte minden 5. kérdés rigófiókák felnevelésére vonatkozik...

2012. máj. 24. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a zöldikkel vannak gondok. Nincs félelemérzetük. Már a 15. zöldi tetemet találjuk a kertben. Vagy macska vagy nyest.
2012. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert nem olvastak utána. Mikor kicsi voltam én is találtam fecskefiókát, de őt kipakolták a fészekből szerintem. Utána sajnos el is pusztult:( Szerintem ezt főleg gyerekek csinálják. Ez van. Írd oda mindhez hogy mi a szitu és kész. legalább tanulnak belőle..
2012. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kithagytam a rigófiókat multkor, a macska fél órávál később hazahozta vacsorára. Most akkor jót tettem a madárral?:P
2012. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nos igen... én is ettől féltem őket :S Megtizedelik a madárpopulációt.
2012. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A macska, nyest, többi ragadozó és egyéb természetes halálokok a természet körforgásához tartoznak. A nagyobb madár megeszi a kisebbet, a ragadozó a növényevőt. Ez az élet rendje. Nem hiszem, hogy nekünk még rá kellene tenni egy lapáttal azzal, hogy beleavatkozunk. Persze itt tényleg csak a részleges fészekhagyó fiókákra gondolok, azzal egyetértek, hogy segíteni kell a sérült beteg állatokon.
2012. máj. 24. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt azért te sem gondolod komolyan, hogy már a 15. tetemet találjuk, az normális...
2012. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek hülyék. Ez olyan mint ha egy forgalmas helyen egy kislàny elvesztette szüleit és egy másik nő hazaviszi es fel akarja nevelni de a gyerek ott nem hajlandó enni mert az nem az ő szűlei.
2012. máj. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem vagytok komplettek.nem hülye dolog.most akkor ott találok egy beteg fiókát és hagyjam ott?vagy mi?állatbarát vagyok én ezt nem tudnám megtenni veletek ellentétben.állatkínzók.
2012. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!