Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan barátkozzak össze a...

Hogyan barátkozzak össze a hullámos papagájjal?

Figyelt kérdés

Múlt hétfőn vettem egy hím hullámos papagájt, hozzá ketrecet, meg kaját, csőrkoptatót. Mivel még sosem volt házi állatom, ezért nagyon nincs tapasztalatom, főleg madarak terén. Elég félénk. Első két napban csak egy helyben ült és nem evett, nem ivott. Még hozzá tenném, hogy a ketrecben amiben volt, ott rajta kívül több mint 20 papagáj. Szóval első két nap még nem volt semmi baja, ha megsimogattam az ujjammal, de most már elég agresszív lett, nem sikerült megcsípnie, de mindig megpróbálja, ha benyúlok a ketrecébe, hogy megsimogassam. Kiengedtem, hogy repüljön a szobában, de csak kirepült és felszállt a szekrény tetejére és onnan 1-2 óránként száll le, hogy tegyen egy kört. Most, hogy nem engedtem ki elég hisztis lett. Reggel is arra ébredtem, hogy a kalitka ajtaját csapkodja fel-le, a tálkát meg felborította és a kalitka közepére vitte, persze az összes kaja kiesett belőle.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan barátkozhatnék össze vele? Esetleg ha ez megtörténik, akkor hogy tudnám megtanítani dolgokra(trükkök, szavak)? A másik, hogy az hatással van a fejlődésére, ha egész nap a verebekhez csiripel?



2012. máj. 30. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
:)
2012. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos választ. Sokat tudtam meg belőle...
2012. máj. 30. 21:44
 3/14 anonim ***** válasza:

Olvass könyvet, ahelyett itt vered magad.

Holnap szépen elbattyogsz egy Alexandrába és kinézel valamit.

2012. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Már a legelején elkövettél egy hatalmas hibát.

Az első pár napban teljesen sokkosak az új hely,környezet,emberek miatt tehát tényleg csak egy helyben ülnek és amikor nem látja őket senki épphogy annyit esznek,isznak hogy ne halljanak éhen,szomjan. Ilyenkor mivel nagyon fél jóhogy meg engedi magát simogatni mert van ezer más baja de nem szabad még a közelébe se nyúlni nem hogy simogatni. Hagyni kell 1 hétig hogy megszokjon nagyjából mindent. Ezután kell elkezdeni a vele való foglalkozást azaz először csak leülni mellé és beszélni hozzá halk,nyugodt hangon napokig. Amikor már figyel rád miközben beszélsz hozzá akkor kell megpróbálni óvatosan megetetni rácson keresztül pl fürtös kölessel. És így tovább. Keress rá itt a gyakorin a szelídítésre már sokszor leírták/leírtuk.


Mivel (hiába nem tiltakozott) akarata ellenére megsimogattad azt hiszi hogy bántani akarod ezért fél tőled,védekezik azaz meg akar csípni. Sürgősen hagyd abba a simogatást és kezeld úgy mintha ma került volna hozzád. Kb 1 hétig hagyd békén majd kezd el megfelelően megszelídíteni(több időbe fog telni mint alapból mert a bizalma nem 0 hanem -10 az erőszakoskodás miatt).


Ne kiabálj,ne tegyél hirtelen mozdulatokat a közelében. Ne legyél feszült,ingerült,mérges,stb azért mert pl. nem akar enni a rácshoz tartott fürtösből mert tapasztalatból tudom,mondom hogy átveszik az energiát tehát ők is feszültek,ingerültek,mérgesek,stb lesznek amiből semmi jó nem sül ki.

2012. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kösz szépen. Akkor jól el rontottam mindent. :(
2012. máj. 30. 22:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt egyáltalán veszel egy állatot, utána kell járnod, hogy kell bánni vele. Az elején természetes, hogy nem eszik-iszik, meg kell szoknia az új helyet, ahogy az előző is írta.

Én is hasonló hibát követtem el, de azért nem így....

Folyton a kalitka mellett ültem, Így féltek. (3 van nekem).

Én egy jó darabig nem vettem ki őket. Ők csak akkor csíptek amikor a kezembe vettem őket.

Egyébként ez már majd. egy éve volt, azóta jobban összebarátkoztam velük, igaz, azóta költöztünk egyszer de nem nagyon viselte meg őket..


Hagyd békén egy kicsit, de ne szomorkodj. :) :D

Először kézhez kell szoktatnod, de csak pár hét múlva kezdj neki(!).

Először csak ülj a kalit elé, és figyeld, ő is (valószínű) figyelni fog. Ezt pár napig ismételgesd, egy ideig ülj minden nap mondjuk fél órát.

Eztán nyisd ki az ajtót, és így is ülj előtte pár napig minden nap.

És ezután dugd be a kezed, de csak egy helyben tartsd, ne nyúlkálj össze-vissza!.

Ezt egy kicsit hosszabb ideig, kb egy hétig, és hosszabb ideig, vagy fél órát. Lehet, hogy kicsit uncsi lesz, de sok türelemre van szükség. :)

Eztán ha már nem fél ha beteszed a kezed, próbálj óvatosan, lassan közelíteni felé.

Ezt pár napig; majd ha már nem fél (annyira) óvatosan simogasd meg, ha engedi. Ezt szint. pár napig. Maj óvatosan próbáld meg az ujjadra ültetni, pár napon át.

Ha sokat ismételgeted, kézhez szokik. :) Én is így csináltam.

Ezután ki is veheted rendszeresen, ha az ujjadon marad kint is, jól csináltad a szoktatást.

ÉÉÉÉÉsss! Végre jöhet a szelídítés!!!! :D :D

Én a fürtös kölest ajánlom, azzal a legkönnyebb. Ha először veszel ilyet, először csak lógasd be a kalitjába, amég megszokja és megszereti.

Amikor kiveszed, (a legjobb ha az ujjadon ülve), felé tartod a kölest, először csak a végénél fogva. Minden nap egy kicsit közelebbről adhatod neki, addig amég nem eszik a kezedből. Addigra kezes lesz!

Bocs a kisregényért, tudom, kicsit hosszú lett.

Sok sikert! :)

Dinobuster.

2012. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kösz. De ha kinyitom az ajtót, akkor már egyből ki akarna jönni. Amúgy meg elég sokat vakarózik, de csak ha leüllök mellé. Nem tudom eldönteni,hogy csak ideges,vagy valami más baja van.
2012. jún. 1. 07:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Mekkora a kalitka? Mekkora az ajtó? Mert ha olyan nagy ajtó van rajta, könnyen kiszökik. Az enyémen csak akkora van hogy éppen befér a kezem, meg az enyémek nem is nagyon akarnak kijönni...


Sokan, akiknek hasonló problémáik vannak, megvágják a madár szárnytollait hogy ne repülhessen el.

DE TE NE TEDD!!! Ez nagyon rossz dolog, állatkínzás. Olyan, mintha neked nem lenne lábad vagy le lenne bénulva... Gondolom nem is tervezted megvágni a szárnyát, de azért szóltam a biztonság kedvéért.

Nem tudom, mi lehet akk a megoldás... Egy jó ideig mindenképpen hagyd békén...


Ha egyedül van, ugye tudod, hogy sokat kell majd vele foglalkoznod? (persze úgyis, ha több van, de így mégtöbbet.)

Azért próbáld meg amit írtam, vagy ha olyan nagy ajtó van a kaliton, csak annyira nyisd ki, hogy éppen beférjen a kezed...

2012. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
66%
Vegyél neki virágot, és köszöntsd illendően.
2012. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
utsó: xD
2012. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!