Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szárnytoll...

Hullámos papagáj szárnytoll vérzés?!

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapos kispapagájomnak kihullott mindkét oldalról egy-egy szárnytolla, és a helye vérzik! Már lemostam hideg vízzel ott, amennyire tudtam. Mit csináljak? S.O.S !!!!

2012. jún. 8. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Azóta elállt a vérzés, vagy még mindig tart? Van esetleg nagyobb papagáj a közelben, amelyik megtéphette? De szerintem ne aggódj, már valószínű magától elmúlt. Vedlés időszak van, hamarosan visszanő.
2012. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elállt már, rögtön elkülönítettem. Hogy a másik papagáj ne érezze meg a vér szagát. Lemostam vízzel is. Látszólag semmi baja. Előtte sokat fürdött, lehet hogy felázott a bőre? És azért hullott ki a tolla? Nem, a másik nem bántja!
2012. jún. 8. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Fürdéstől nem szokott ilyen lenni. Legalább is én nem találkoztam még ilyennel. Viszont toll csak akkor vérzik, ha azt kitépik. Vedlett toll nem vérzik csak, mivel ott a bőrben már képződött új tollkezdemény, és az tolja ki a régit. Egy életerős toll vérezhet, de az külső határa jön ki.


Szerintem azért figyelgesd őket nagyon sűrűn, hogy tényleg nem bántja-e őt a másik. Lehet, hogy ez egy egyszeri véletlen volt, vagy magának piszkálta ki. Ha ennyi, akkor többet nem fordul elő. Ha a másik papagájt "idegesíthette fel" valahogy, akkor lesznek jelek, és észreveszed.

2012. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Figyelni fogom, de ma este még külön lesznek. Eszik is, azóta figyelem. Nem tépkedi magát, csak tisztogatta. Tényleg nem tudom mi a fene lehetett ez. :/
2012. jún. 8. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:
A kihullott tollak vége is véres?
2012. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!