Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúktetű invázió ellen mi kell?

Tyúktetű invázió ellen mi kell?

Figyelt kérdés

A közelmúltban kiütésekre lettem figyelmes már saját magamon, és láttam is magamon ezeket a kis lényeket, elmentem a háziorvoshoz, aki kiírt rá egyfajta krémet, ami rajtam segített.

Belegondolva hogy honnan származhat a csirkeólat vizsgáltuk át. Ott is találtunk kimeszeltük, a csirkéket befújtuk piretmix-el, próbáltuk Domestossal is kiírtani őket az ólból de nem tudtuk. A lakásban mindent befújtam piretmixxel, kb 3flakon ment rá.

Tegnap kentük be mésszel(az ólt), rengeteg megdöglött de ma is vígan mászkáltam az ólon kívül belül.

A testvérem készített egy házi lángszórót, amellyel PB-gázt meggyújtva többször is átfújta az egész ólt kívül-belül. Megnézve a pusztítást és a maradványokat láttuk meg, hogy a fa apró repedéseiből özönlenek kifelé. Olyan volt mint amikor a Múmia című filmben a Szkarabeusz bogarak a felszínre törtek.

Többször is elvégeztük a kezelést, a gáz elfogyott, ezek az élősködők nem.

Mit tegyek, hogy a lakás, én és a csirkék is ólostul biztosan megszabaduljuk tőlük?



2012. jún. 17. 12:22
1 2
 1/19 anonymous999 ***** válasza:

Találtam egy cikket, ami azt írja, hogy a legjobban bevált szer tyúktetű-írtásra a Decis.

Ide kattintva olvashatod a cikket:

[link]

2012. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Párom apja hozott egyszer tetves tyúkokat... Azzal permetezett be mindent, amivel a birkákat, kutyákat is lekezeli. Sajnos néhány tyúk elpusztult tőle, de tetű sem maradt. Nem tudom, mi a neve.

Állatpatikában kapható Neostomosan ampulla, elég olcsó, próbálj meg ezzel permetezni.

A tyúkok előtt meg mindig legyen egy mélyedésben fahamu, amiben tudnak fürödni.

2012. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

köszönöm

És ha rám is jöttek?

2012. jún. 17. 21:08
 4/19 anonim ***** válasza:
Szúnyog- és kullancsriasztót próbálj az irtás idejére magadra fújni.
2012. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
próbálkozok ilyenekkel, egy ideje nem láttam magamon, de csak hosszabb távpn derül ki hatásos-e
2012. jún. 18. 18:32
 6/19 anonim ***** válasza:
ha kimeszelted utána 3-4napig be se menj a tyúkólba! mert nem birják a mész szagát, és menekülnek a tyúkból! egyszer meszelés után bementem hozzájuk és a zoknimon is voltak. aztán lefürödtem jó alaposan. talán a lakásodat is teljesen ki kellene meszelni, drága de van esély
2012. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy neostomantól pusztultak volna el, mert ki venné meg ha a tetűvel együtt a tyúkot is kiirtja? amúgy a neostomant dicsérni szokták
2012. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Előző, mint írtam, nem emlékszünk annak a szernek a nevére, ami néhány tyúk pusztulását okozta, valami erős vegyszer tehenek, juhok élősködőire. A Neostomosant ajánlottam, kisemlősökre is használják.
2012. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
jha bocs félreértetem.olyat is hallottam hogy valaki vesz sok ampullát(1 ampullát 1,5L vizzel kell meghiggitani) vödörbe tesz vizet és ampullát és nyakig belemártja a galambokat. tyúkokra is jó lehet ez a megoldás, de akkor 3-4szer biztos megkell tenni mert a petét nem pusztitja el.ha idegesek a tyúkok nem kell erőttetni a fürdést, volt olyan tyúk ami kapott már szivinfarktust, igaz nem ettől de a tyúknak rengeteg betegsége van.1ik tyúkomnak orr-agy daganatja volt, okos, kedves kakasom szivinfarktust kapott, egyik tyúkomnak begyhurut, másik lesántult, mi kifogunk minden hülye bajt.
2012. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

A tyúktetűt szinte semmi sem öli ki de van rá egy jó módszer:

Meszeld ki az ólat!

Nekünk bevált szép fehér lett az ól és viszlát tetű.

Ha rádmegy akkor meg fürödj meg úristen milyen emberek vannak!

2012. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!