Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tyúktetű invázió ellen mi kell?

Tyúktetű invázió ellen mi kell?

Figyelt kérdés

A közelmúltban kiütésekre lettem figyelmes már saját magamon, és láttam is magamon ezeket a kis lényeket, elmentem a háziorvoshoz, aki kiírt rá egyfajta krémet, ami rajtam segített.

Belegondolva hogy honnan származhat a csirkeólat vizsgáltuk át. Ott is találtunk kimeszeltük, a csirkéket befújtuk piretmix-el, próbáltuk Domestossal is kiírtani őket az ólból de nem tudtuk. A lakásban mindent befújtam piretmixxel, kb 3flakon ment rá.

Tegnap kentük be mésszel(az ólt), rengeteg megdöglött de ma is vígan mászkáltam az ólon kívül belül.

A testvérem készített egy házi lángszórót, amellyel PB-gázt meggyújtva többször is átfújta az egész ólt kívül-belül. Megnézve a pusztítást és a maradványokat láttuk meg, hogy a fa apró repedéseiből özönlenek kifelé. Olyan volt mint amikor a Múmia című filmben a Szkarabeusz bogarak a felszínre törtek.

Többször is elvégeztük a kezelést, a gáz elfogyott, ezek az élősködők nem.

Mit tegyek, hogy a lakás, én és a csirkék is ólostul biztosan megszabaduljuk tőlük?



2012. jún. 17. 12:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vagyis többször is ki kell meszelni az ólat!
2012. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
És a mészbe mi hipót is szoktunk tenni!
2012. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nekünk is bevált a mész. de ha ennyire súlyos akkor (biztos beválik) ha 1héten át minden nap min 3soron kimeszeled.ha sok a mész akkor lepereg, de most nem az a lényeg hogy szép legyen az ól. de nem szabad sokat időzni mert akkor téged úgy megszállnak mintha valami szabadságharc lenne
2012. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Mamechiho válasza:
100%

Nekünk is volt dolgunk tyúk tetűvel és atkákkal. Az atkákat gondolom a fecskék hozták magukkal, mert egyik alkalommal én is megteltem, amikor az istálló gerendáján levő fészkekben meg akartam lesni a fecske fiókákat.

Első számú szabály a rendszeres takarítás a pajtában, a tyúkokat is elég gyakran átnézem, nem-e van rajtuk élősködő.

Amikor baj volt, az állatpatikában találtuk meg a megfelelő szert (Erdélyben a Superkill nevű vegyszert ajánlották ami szörnyen büdös de hatásos az atkák és tetvek ellen, de nem káros a tyúkokra). A tetvek ellen hatásos a bolha púder is, amit kutyákra és macskákra szoktak hinteni.

2012. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Van egy új magyar találmány, az Ekodiár, gyógynövény alapú. Vizükbe kell cseppenteni belőle a megadott mennyiséget. Immunerősítő is. Nem olcsó, de csak egyszer kell megvenni, hosszú időre elég. Már a második napon abbahagyták dísztyúkjaim - hatan vannak - a vakarózást, tolluk szép fényes lett. Naponta kell friss vizet adni nekik a szerrel.

Sajnos, az élősködők nem pusztulnak el, de a szárnyasokra nem tudnak rátapadni. Ez is valami. Amikor bemegyek hozzájuk, az előre odakészített kis spricnivel beszórom kezemet, lábamat, sőt fejemet is az ekodiáros vízzel. Mert a gerlék folyton jönnek és vakaróznak az ágakon, bár igyekszem elzavarni őket.

A tyúkházat Insecticid 2000-rel fújtam be, hatékony volt. Minden velük való találkozás után lemosom karomat, lábamat, de többnyire lezuhanyozok, jó szappanos szivacsot alkalmazva.

2012. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 danika9054 válasza:
100%
Tyúk tetű ellen nagyon hasznos a hipó víz keverék. 1/4 arányban. 1 liter hipó 4 liter víz. Mindent be kell permetezni. Tartós és nagyon olcsó megoldás. KB 80 Ft
2014. máj. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 MrOrijoe válasza:

Nekem is van jelenleg a tyukolban tetu,gazlampaval tetu irto szerrel is probalkoztam,de nem irtotta ki az egeszet.

Latvanyos irtas a kenrudacskaktol lett amit hasznalnak fertotlenitesre a boraszatban is,ettol hull a tetu.Egy femedenybe berakni,meggyujtani es becsukni az ol ajtajat,ugy kell hagyni egy par orat aztan kinyitod es meglepodsz,egy rakas elhult tetu.Csak egy joparszor meg kell ismetelni mert a larvakra nem hat ez es ha kikeltek akkor kezdheted elolrol.

2014. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 bolond lyukból válasza:
A legegyszerűbb módszer: 9%-os ecettel permetezni az ólat!És rá 2 hétre megismételni!
2014. jún. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 DeejayGabee válasza:

Őrölt kovaföld.

[link]


[link]

2020. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!