Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gyerek multivitamin csibének,...

Spongebubus kérdése:

Gyerek multivitamin csibének, kacsának, libának jó?

Figyelt kérdés
Gyógyszerész azt mondta, hogy jó a Multivitamin immunkomplex gyermekeknek tabletta 2 hetes baromfinak. Szerintetek?

2012. jún. 19. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Laikusként azt mondom, hogy nem :) Ezek a tabletták embernek lettek kitalálva, a madár meg is fulaldhat. Másfelől meg nem biztos, hogy szüksége van a sok tápanyagra, amit jó esetben a kajával visz be.
2012. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 eNerdzsy ***** válasza:

1). Ha egy gyereknek való multivitamint adsz kiscsibének az olyan mintha neked egy elefánt gyógyszer adagját adnák be.

2). Nem minden fajta vitamin fölösleges része ürül ki a szervezetből úgy mint a C.

3). Van fiatal szárnyasoknak való táp. Azon kívül fölösleges vitaminokkal tömni őket.

Vagy, ha nincs táp akkor darált kukorica, búza, friss fű, víz. Ez az alap.

2012. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 balkalolka ***** válasza:

Gyógyszerész nyilvánvalóan fogalmatlan a szárnyasok aminosav-igényeivel és vitaminszükségleteivel kapcsolatban és nem drága neki más f..ával verni a csalánt, nem az ő állatai hullnak majd el. Javaslat: menj be egy állatgyógyszertárba (nálunk ilyen is van) vagy egy tápboltba és Chictonic-ot vegyél.


DE csak akkor adj nekik vitaminkészítményt ha külön okod van rá, egyébként ahogy előttem leírták a starterpellet-ben minden benne van, a nevelőtáphoz meg csak mészkiegészítő kellhet, plusz elegendő zöldtakarmány.


Ami engem illet mivel hobbiállatként vannak kacsáim inkább lassítom a növekedésüket azzal hogy a táp felét búza-kukoricadarával helyettesítem amíg kicsik és kapnak mellé vágott zöldet + gritet.

2012. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!