Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet?

Milyen madár lehet?

Figyelt kérdés
Kb veréb nagyságú, hosszúkás testalkatú madár. A tollazata barna, a fején van egy fekete folt, nyaka szürkés színű. Milyen madár lehet ez? Még nem láttam ilyet, itt fészkel az ablakom alatt, és még nem tudtam rájönni, hogy milyen madár. Ha ez esetleg még segít: 5db. fehér barna pöttyös tojása volt.

2012. máj. 30. 12:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Most megnéztem jobban, a csőre keskeny, alatta egy kis fekete folt van. A feje tetején pedig barna folt van (lehet, hogy a hím és a nőstény között ez a különbség, hogy valamelyiknek fekete, valamelyiknek barna)
2012. máj. 30. 12:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen kinézetű madarak most nálunk is vannak, csak azok kb. 2x akkorák, mint egy veréb. Azt mondják a szomszédok, hogy az a szarka. Lehet, mert kb. egy hónappal ezelőtt az erkélyemről mindent vinni akart, amit meg tudott mozgatni (reklámszatyrot, kicsipeszelt törlőruhát, akármit vitt volna, gondolom a fészek-építéshez)
2012. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos nem szarka, mert az fekete-fehér, ez pedig barna, és nem nagyobb egy verébnél...
2012. máj. 30. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Jellemeznéd a környéket, ahol laksz, és hogy milyen növényen fészkel a madár?

Előttem szólónak: nem lehet szarka, a szarka fehér-fekete és a szárnytollaiban van fényes kék szín is, valamint még a galambnál is jóval nagyobb madár.

2012. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok: Egyébként így elsőre kormoscinege vagy barátcinege lehet.
2012. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Panel lakásban lakunk a földszinten, és az ablakom előtt van egy bokor, azon fészkel. Árnyékos hely, délután is kevés fényt kap, mert sok a fa.
2012. máj. 30. 13:41
 7/10 A kérdező kommentje:
nem kormos- és barátcinege, hasonlít a fülemüléhez, csak vöröses barna. fekete kalap van a fején, és a csőre alatt van egy fekete folt.
2012. máj. 30. 13:50
 8/10 A kérdező kommentje:

Sikerült lefényképeznem. Nem lett jó minőségű, ráadásul a bokor leveleitől sem lehet jól látni, szúnyoghálón keresztül fényképeztem, de azért valamennyire kivehető:

[link]

2012. máj. 30. 16:00
 9/10 Platypus ***** válasza:
Barátposzáta.
2012. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg az. Köszönöm a válaszokat. =)
2012. máj. 31. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!