Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem tovább az...

Hogyan szelídítsem tovább az énekes papagájomat?

Figyelt kérdés

Addig eljutottunk, hogy közel sétálhatok hozzá, akár pár centire megközelíthetem az arcommal, bármely egyéb testrészemmel, de kézzel nem. Pedig vigyáztunk, hogy ha el kellett hessegetni valahonnan, soha ne kézzel tegyük. Már fél éve próbálkozok, de nincs törés.

Trauma kizárva, mert kirepülése óta nálam van, tenyésztőtől vettem. Van kalitkája, de nem volt szívem bezárva tartani, bár azt hallottam, csak szelíd madarat engednek ki a kalitkából. Övé az egész ház:D


Valami tipp, hogy kézhez szokjon? Kaját sem fogad el, csak ha ott hagyom előtte.



2012. jún. 23. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanítsd clickerrel! Ha nem tudod mi az a clicker és hogy mire használják,hogyan kell használni:www.klikker.hu


Nyúlj felé és amikor látod hogy ha még egy centit közelítesz felé elrepül állítsd meg a kezed. Hagyd ott a kezed és várj. Várd meg amíg megnyugszik(ez sok időbe telhet főleg az elején). Majd klikk és húzd el a kezed. Így megtanulja hogy csak akkor történik az amit akar azaz csak akkor megy el a kezed ha megnyugszik. Naponta a lehető legtöbbször csináld ezt meg. Ezt csinálva egyre közelebb tudsz majd nyúlni hozzá míg végül az se fogja zavarna ha 1 centire van tőle a kezed.

Ezután megpróbálhatod kézből etetni...


Én évek óta használok clickert. Sokkal könnyebb vele viselkedési formát,trükköt(általában kb 10 perc/trükk). tanítani mert a hang miatt sokkal hamarabb rájönnek mit akarok,mit várok el tőlük.

2012. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdekes. Az is megfelel, ha csettintek az ujjammal a hátam mögött, hogy ne ijedjen meg?
2012. jún. 23. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Mert ha máskor valaki valami más miatt csak úgy csettint ő akkor is várná a jutalmat. Vagy ha egy a csettintésre hasonlító hangot hall akkor is várná a jutalmat. Így mivel akkor nem kapna jutalmat összezavarodna és többet nem kötné össze a hangot a jutalommal tehát feleslegessé válna a hang.


A clickerben pont az a jó hogy a hangja semmi másra nem hasonlít még kicsit se így semmivel nem tudja összekeverni. Kereskedésben,Fressnapfban lehet venni max. 1000Ft-ért.



Az előző válaszomból kimaradt: Klikk után mindig kapjon jutalmat.

Ha már eszik a kezedből klikk után jutalomfalatot adj neki. Olyat válassz jutalomfalatnak amiből korlátlanul ehet és imád(innentől kezdve csak jutalomfalatnak használd tehát máskor csak úgy ne kapjon belőle). Fürtös köles,alma,stb jó.

Napraforgómagot,diót,stb ne használj.

2012. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben.
2012. jún. 25. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!