Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kinek mi a véleménye a madarak...

Kinek mi a véleménye a madarakról miért szeretitek és kinek milyen madara van?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem mert én nagyon imádom őket

2012. jún. 26. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Imádom őket! Szeretem a hajnali ébredésükkor a hangjukat, szeretem azt, hogy titokzatosak, elrepülnek de közben mégis itt vannak, kíváncsiak ők is és az ember közelébe jönnek, gyakorlatilag együtt élnek velünk. Szeretem azt is, ahogy egymással bánnak, ahogy etetik a kicsiket, vagy ahogy két különböző madárfaj összecivakodik. :-)

Természetesen kerti madarakról beszélek, kalitkásokat nem tudnék tartani.

Vannak fecskéink, rozsdafarkúak, széncinegék, verebek, tengelicek, zöldikék, fekete rigó, harkályok, seregélyek, galambok, meg még akiket nem tudtam beazonosítani...

2012. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Imádom mindet! A házban nem tartanék egyet sem, de olyan jó a hangjukra ébredni és nézni, ahogy ide-oda röpdösnek. A feketerigó az egyik nagy kedvencem. Olyan édes, amikor a bokrok alatt keresgél, aztán meg diadalmasan csiripel, amikor talált valamit. :)
2012. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is imádom őket nagyon minden amit fel soroltatok az úgy igaz de van olyan madár is ami éjjel csiripel őt nem tudtam be azonositani hogy milyen faj tipeltem hogy rigó vagy pacsirta én tartok kalitkába madarakat 8db gyönyörű madaram van imádom őket minden meg teszek hogy neki a legjobb legyen
2012. jún. 26. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is imádom őket.

Van 4 papagájom. Velük töltök naponta minimum 8 órát.

A kinti madarakat is imádom nézni főleg repülés közben.

2012. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedvenc állataim a madarak :) De tényleg, az összesben látok szépséget, kedvességet és egyszerűen lenyűgöz a viselkedésük. Még az egyszerű tyúkok is :D Nálam a madártartás ott kezdődött, amikor ötödikes koromban kaptam húsvétra két kiscsibét. Amíg ki nem tollasodtak a szobámban tartottuk őket, imádtam, ahogyan csipognak a kis pihések, rajtam szundikáltak, meg hasonlók :) Amikor nagyok lettek, a nagymamám kertes házába kerültek, de amint meghallották hangomat már szaladtak is oda hozzám. Utána kanárikat kaptam, összesen 4 volt. Sajnos belőlük ma már csak egy van életben, de ő már 12 éves, amire nagyon büszke vagyok, mert ezek szerint jó helye van itt nálunk. Úgy szeretem, mint családtagot, én már nem is a madarat látom benne, hanem a személyiségét :) Remélem még velem lesz pár évig, de majd ha elpusztul, akkor is szeretnék majd mindenképpen valamilyen madárkát tartani, valószínűleg akkor is kanárit...

24/l

2012. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Összesen 4 papagájom van, oda vagyok értük. 3 hullámos, őket már egy éve vettem, nem szelídek. Van 1 nimfám is, aki 3 hét alatt nagyon szelíd lett. Engedi a simogatást, a kezemre mászik, eszik a kezemből, és magától felmászik a vállamra.
2012. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök hogy sokak vannak olyanok akik imádják a madarakat:) amit nagy becsben tartok én egy 19éves lány vagyok és már 13évesen kezdtem a madár tartás zebra pintyekkel és utána csak probáltam mással utána hosszú szünet volt és most 18évesen ismét elkezdtem egy gyémánt pintyel utána sorba jött a papagáj,gyémánt gerlék,kacagó gerlék,és ismét 2zebra pintyel.Imádom őket és értük bármit meg teszek hogy csak nekik legyen a legjobb,a vadon élő madarakról meg csak annyi hogy egy meggyvágó fiókát védelmeztem ettetem vidéken és ő mai napig bennem él sose felejtem és azóta rajongok a madarakért vadon élőtöl a kalitkában élőig:)
2012. jún. 27. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!