Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, hogy az énekes...

Mit csináljak, hogy az énekes papagáj ne támadja meg a nimfát?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek el kellett költöztetnie a nimfáját, és nekem adta, merthogy már van egy madaram, és ketten jól meglesznek. Nem bántja folyamatosan a nimfát, de amikor az enni akar, nekiugrik, vagy bemászik az etetőbe hogy ne férjen hozzá. Amikor kint vannak a szobában, nincs gond. Lassan halálra eszi magát, csakhogy a másiknak ne jusson. Tegnap megetettem kézből a nimfát, már nagyon éhes volt.

Most meg mi a fenét csináljak? Nem akarom neki visszaadni, mert el kéne adnia kereskedésbe, azt meg nem akarja. Meg szokják egymást idővel? Még csak két napja van nálam.



2012. jún. 30. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Beírod googleba, hogy énekes papagáj, és az első link a háziállat.hu-n: Első bekezdés:


"Az énekes papagáj monogám


A Délkelet-Ausztráliában őshonos énekes papagáj (Psephotus haematonotus) kellemes hangja és beszédes volta miatt kedvelt szobatárs. De ne csapjon be minket apró termete, karcsú teste és bájos tollazata, mert néha makacs és agresszív jószág is tud lenni! Természetes élőhelyén is bátran védi territóriumát, azonban ha fiatalkorától kezdve rendszeresen foglalkozunk vele, hamar megszelídül és kezelhetővé válik. Mindig párban, de más madaraktól elkülönítve tartsuk. Természetes élőhelyén kisebb csapatokban, vagy párokban él: amíg párja él, addig hűséges marad, később új párt keres magának."


Alap esetben is bármelyik két papagáj összerakása, még ha szelíd, azaonos fajtából is való, akkor is két kalitkára van szükség, majd ha megszokták egymást a kalitkákon keresztül is kint a szobában is összebarátkoztak mehetnek talán! egy nagyméretű kalitkába!


Szerezz még egy kalitkát! És abban legyen külön.

2012. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek kalitkában. Kint vannak a szobában, meg az egész házban.
2012. jún. 30. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs kalitkájuk?! 0.0

Pedig az kéne.... Vagy szerezz be mégegy etetőt.

2012. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van kalitka, csak nincsenek benne. Aludni meg enni járnak be. Próbáltam a két etetőt, de mindig oda megy az énekes, ahol a nimfa van, és elkergeti.
2012. jún. 30. 16:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Már leírtam az összdzoktatás lépéseit, de úgy látom nem akarod megfogadni...

1.lépés: 2kalitka kell egymás mellé egy ideig és külön külön kell őket kiengedni a szobába.

2.lépés: Ha már megszokták egymást, s az új lakó is kifigyelhette a szobát (pl leszállóhelyek stb) lehet őket egyszerre FELÜGYELET ALATT kiengedni.

3lépés: Ha már nincsenek ezzel se gondok, mehetNÉNEK egy kaitba, DE munt ahogy linkeltem is az énekes papagáj nem ajánlatos más fajjal összebútotoztatni, mert agresszív típus.


Azt tudom javasolni, hogy legyen mindkettejüknek külön kalitkája, és a továbbikban próbáld meg összebarátkoztatni őket úgy, mint ahogy írtam! Sok sikert!

2012. jún. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírási hibákért, csak telóról írtam.
2012. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tényleg normálisan kellett volna összeszoktatnod őket. Még 2 mondjuk nimfát se szabad csak úgy egy kalitkába rakni nemhogy 2 külön fajt.


Így hogy már úgy ahogy összeismerkedtek ha megpróbáld rendesen összeszoktatni őket akkor se biztos hogy jól ki fognak jönni DE FELTÉTLENÜL PRÓBÁLD MEG. Vagy csinálj,vegyél egy nagy szobai röpdét az egyiknek és akkor nem tudja majd bántani.

2012. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jól van, akkor beszerzek egy ismerőstől még egy kalitkát. Remélem jól alakulnak a dolgok.


Köszönöm a tanácsokat!

2012. júl. 1. 13:10
 9/10 A kérdező kommentje:

Már nem bántja, bár szereti emlékeztetni rá, ki az úr a háznál. De hagyja enni, sőt, még tollászkodnak is együtt, egymás tollát nyalogatva.

Még egyszer mindenkinek kösz a tanácsot!

2012. júl. 9. 10:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, reméljük minden rendben lesz :)
2012. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!