Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem lehet megmondani hogy kb...

Nem lehet megmondani hogy kb mennyi idősek?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kaptam 2 hullámos papagájt (hím,nőstényt) és akitől kaptam attól is kérdeztem hogy mennyi idősek de azt mondta nem tudja.Ja és egyáltalán lehet szelídíteni az ilyeneket?Ha igen akkor hogyan?(Normális válaszokat várok,ha nem tudod rá a választ akk ink ne bunkózzunk mert nem megyek bele értelmetlen vitákba. ):)Előre is köszönöm a válaszokat :D

2012. júl. 2. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van a szemük körül világos karika akkor már ivarérettek. Ennél pontosabban nem nagyon lehet megmondani. Képet tudsz róluk mutatni?
2012. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szemük körül?! D=

Én úgy tudtam, az orrlyukuk körül.

Egyébként ugyan úgy kell szelídíteni mint minden papagájt. Tedd külön ketrecbe őket. Tedd be a kezed a kalitba, és tartsd egy darabig. Másnap legyen a kezedben fürtös köles, vagy magkeverék, és úgy tedd be. Először (valószínűleg) nem fog enni, de egy darabig bent kell tartani minden nap, addig amíg nyugodtan el nem fogadja a kaját a kezedből. Aztán próbált óvatosan a kezedre ültetni, és óvatosan, lassan kiemelni a kalitból. Nyújts felé fürtös kölest, hogy tudja, nincs semmi baj. Minden nap vedd ki egy ideig, és továbbra is etesd kézből minden nap, amég teljesen szelíd nem lesz mind a kettő. Aztán újra egy kalitba teheted őket.

2012. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a tojókat általában nehezebb szelídíteni.
2012. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az orrlyukuk körül lévő/nem lévő fehéres karika a nemüket mutatja meg. A szemük körül lévő pedig azt hogy ivarérettek-e.
2012. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!