Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol, Kitől tudok ARA papagájt...

Hol, Kitől tudok ARA papagájt vagy KAKADUt örökbe fogadni vagy olcson vásárolni?

Figyelt kérdés

Értek hozzájuk már kiskorom ota mindenféle állatom volt,pl)nimfa, énekes, hullámos, pinty, kanári, nyul tengerimalac, teknős, degu, hal, rák, amazon, meg még nagyon sok, de ezekből már kinőttem elajándékoztam és most nincs semilyen állatom.

MOST egy komolyabb állatot zseretnék de csak EGYET és azzal komolyan foglakozni. Ilyen lenne egy ara papagáj vagy egy kakadu!Szivesen befogadnék valahonnan mert az eddigi álltaim nagyrésze is igykerült hozzám. Segítsetek légyszives!



2012. júl. 4. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Az amazont is lepasszoltad? Az van olyan komoly állat, mint a kakadu.

Ám ilyen hozzáállásra nem ajánlok semit. hogy működött ez nálad? Fél évig ment minden simán, akkor úgy gondoltad, hogy oké, ez is megy, lássuk a következőt!?


Arát olcsón? Senki nem fog neked adni egy közel fél milliós állatot 20 ezerért!

Aki olcsón el akarja passzolni, ott valami nem stimmel. Esélyes, hogy az az állat beteg, fizikailag vagy lelkileg. Ilyet pedig senkinek sem ajánlok, mert az illető szintén rá fog menni, mind mentálisan, mind anyagilag.


Nincs több hozzá fűzni valóm.

2012. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ennyi állatot csak úgy lepasszolsz?! Ez nem így működik! És mi az hogy komolyabb állatot? Nincs olyan, max drágább, nagyobb, meg ritkább!

És ilyen nagytestű papagájokat nem lehet olyan olcsón vásárolni!

Mi az, hogy kinőtted az állatokat?????

Az állatokat nem lehet kinőni!

Ne beszélj úgy az állatokról, mint valami tárgyról!!!!

2012. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

NEEEEEEEEEEM!!!

Ez igy kb 3-4 év volt!És ilyen horcsögök meg iylenek megették egymást meg amit örökbe fogadtam már többévesen meghalt, meg hasonlok!!!a nyulakat meg a énekes meg hullámosokat meg halakat ajándékoztam el és aztsem egyszerre!!

2012. júl. 4. 18:56
 4/14 A kérdező kommentje:

a kinővést meg ugyértettem h a hörcsögökből meg pici kicsi rágcsálokbol nőttem már ki!! Mástrészt pedig uyggondolom pont én vagyok aki nagyon is szeretni az állatokat azért fogadtam be amikor kértek rá pl.rokonok...

csak most olyat szeretnék amit tanitani is tudok, és ugyanugy a család tagja lenne mint atöbbi állatom. Amazonom meg nemteljesen volt csak mikor egyik ismerősünk nyaralt akkor vigyáztam rá 3hetet!!

2012. júl. 4. 19:00
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Hullámos, nimfa, amazon.... Ezeket mind lehet tanítani és nagyon meglehet őket szeretni! Nem tudod?! Nem csak a nagy papagájok az okosok..
2012. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Abból látszik, hogy fogalmad sincs az egészről, hogy egyet akarsz tartani. A másik meg az, hogy egyik sem komolyabb a másiknál. Minden állatot ugyanúgy lehet tanítani. A papagájokat meg főleg.
2012. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos igaza van a többieknek részben, de nem akarlak én is cseszegetni... Ha igazi állatbarát lennél, akkor szerintem a már megszeretett állataidat nem adtad volna csak úgy másnak, na de hagyjuk is ezt.


Beszéljünk a vágyadról. Ahhoz, hogy egy nagypapagáj tartását bemerd vállalni sokat kell előtte informálódni. Én közel 7 hónapja bújom a netet, látogatok meg tenyésztőket, beszélgetek madártartókkal. Elolvastam 2 könyvet és rengeteg emberrel beszéltem telefonon is.


És se arát, se kakadut nem vállalnék. Az arák olyan nagyok, hogy nem tudnám a szükségleteit kielégíteni, nekik bármilyen méretű kalitka túl kicsi, ha 24órából mondjuk 18atg ki vannak engedve, akkor is nagyon nagy tér kell, hogy tudjanak egy picit repkedni. Másik a hangjuk, az aráknak akkora hangjuk van, hogy nehéz elviselni és ez elsősorban nem a gazdát (!de azt is) zavarná, hanem a szomszédokat. (Kertszomszédokat, nem panelszomszédokat). Panelba ilyen madár amúgy is vállalhatatlan, mert két nap után leszel kidobva. Harmadik az erős csőrük, egy ara, ha csak mókából is megcsíp elég kemény lehet, emellet a lakást is nagyteljesítménnyel amortizálja. Tehát arát nem vállalnék, másrészt nem is lenne rá pénzem. Amúgy olyan 250ezer körül lehet arákat kapni.


Kakaduk. Nos ebből van többféle. Árban a drágától a még drágábbig. Ami nagyon jellemző rájuk az a irtózatosan nagy rágásigény és hangerő. Emellett nagyon egy emberhez kötődnek és azt gyakran védik mindenkitől, pl párod, szüleid lehet, hogy nagyon nem lennének a kedvencei.


Örökbefogadás stb. Ezt nem ajánlom senkinek sem, aki valamiért egy ilyen madarat elad, ott nagyon komoly gondok lehetnek, amiket nem kívánok egyetlen madárgazdának sem. Amúgy olcsón senki nem fogja eladni, mert azt, azért ők sem akarják, hogy egy kezdő madártartóhoz kerüljön, aki csak be akar szerezni egy ilyen komoly madarat és lehet, hogy kunsztja sincs hozzá.


Az előttem szólónak pedig annyi, hogy akinek ilyen komoly nagymadara van, mint amazon, kakadu, ara stb az nagyon sokszor egyet tart, mert ezek általában kézzel nevelet madarak, akik az emberhez kötődnek, minden percben együtt vannak. Két madár is szelíd tud lenni, de azért nem olyan mértékben, és akinek jut elég pénzze egy arára, annak sem biztos, hogy jutna kettőre. Viszont én meg kell gondolni, ki mennyit tartózkodik otthon, mert minél intelligensebb a papagáj és minél kevesebbet lehet együtt a gazdijával, annál könnyeben gondok merülhetnek fel... Rikácsolás, tolltépés stb.


Amit ajánlok:

Ha komolyak a szándékaid, kezdj el informálódni sok helyről, interneten van sok oldal, vannak fórumok is, amik még hasznosabbak. Látogass el tenyésztőkhöz, mondd el az igényeid stb. Vegyél könyveket, bogarászd át. Majd ha tényleg bele szeretnél vágni, akkor úgysem akarod másnak a problémás madarát átvállalni. Komoly döntés, komoly pénz, és csak a madár húzhatja a rövidebbet. Neki egy gazdaváltás a legrosszab, tehát, ha vállalod, akkor soha de soha nem adhatod másnak! Ezt ne feledd.


Amúgy nagyon sok intelligens madár van, a kakadun és arán kívül és most nem nimfára stb gondolok.


De ha már itt vagyok kérdeznék egy kettőt:


Mennyi idős vagy?

Van-e munkahelyed? Ha igen, mennyi időt töltesz otthon?

Mik az igényeid a papagájjal? Beszéd, trükkök, vakarászható legyen-e, hangosság mennyire számít stb.

Kertes házban, vagy panelban laksz-e?


Ha bármi kérdésed van szívesen segítek.

2012. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
nincs olyan. hogy vagy sokat foglalkozol vele. A papagájokat csoportban kellene tartani, de a párban tartás a minimum. És foglalkozhatsz vele 200 órát is naponta akkor se lesz neki jó.
2012. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Ha egy kézzel nevelt madarat bébi kora óta ember nevelt, akkor miért is lenne hiánya? Hisz az embert tekinti fajtársának, ő belé lesz szerelmes stb. Na mind1, nem fogok okoskodni, nem azt mondtam, hogy nem jobb két madár, mint egy, de kettőt sose fogsz úgy megszelídíteni, mint egyet, akit a válladon vihetsz bárhová stb... Most leszögezem, hogy többet nem írok ide, hiába is akarod. Nem kevés tenyésztővel beszéltem már és az igazi kézzel nevelt papagájok nem még egy papagájra vágynak, hanem, hogy a gazdájuk legyen velük mindig. Mivel ezt általában az emberek többsége nem kivitelezheti, gyakran vesz mellé egy párt. De az meg kézzel nevelt madárnál rizíkós, mert kitudja, hogy elfogadja-e stb. És nem kis költségekről van szó. Ha egy veszel és azzal sok időt töltesz, akkor teljesen rendben lesz. Gondolok itt arra, hogy ha hazaérsz kiveszed a kalitkából és együtt csináltok mindent, játék vele, tv-zés bármi...


Többet amúgy a Te írásaidra nem reagálok, csak előre leszögezem, hogy ne értsd félre. Természetesen a kérdezőnek továbbra is szívesen segítek.

2012. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Témába vág:

[link]


[link]


[link]

2012. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!