Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak? SEGÍTSETEK,...

Mit csináljak? SEGÍTSETEK, NAGYON SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Szóval van egy kopasznyakú kakasunk, róla lenne szó. Van még 6 tyúkunk, közülük az egyik törpe; és van még egy törpe kakasunk.+ van még 5 csirkénk, abból még nem tudjuk melyik milyen nemű. Apáék le akarják vágni a nagy kakasunkat, mert amikor felugrik a kicsire összekaparja a hátát, és leszedi a tollat róla, meg hát elég nagy hozzá. A másik amiért le szeretnék, hogyha bekerülnek a csirkék közéjük, (mert még külön vannak) akkor a kis kakasokat is kinyírná. Kérlek segítsetek valami megoldást találni! Nem vagyok kíváncsi az olyan válaszokra, hogy 'jaj milyen elfogult vagyok már, ez csak egy kakas' stb.

Már arra is gondoltam, hogy régen kiherélték a kakasokat, mondjuk nem ebből az okból, de akkor szerintetek hogyan viselkedne? Vagy ezzel nagyon elrontanám az életét? Lehet, nagyon hülye ötlet, de kérlek válaszoljatok, és SEGÍTSETEK!!



2012. júl. 8. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ragaszkodsz hozzá akkor külön kell őt tenni és nézegetheted
2012. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, csak az a baj, hogy egész nap közös kifutóban vannak a felnőttek, éjszakára pedig külön ketrecben vannak a nagyok, külön a 2 törpe ...
2012. júl. 8. 21:15
 3/19 anonim ***** válasza:
nos. ha kiherélteted akkor kappan lesz belőle. kicsit meg fog még nőni, nem fog kukorékolni csak furcsán kotkodálni. nem minden kakas öli meg a kis csibekakasokat.az én kakasom inkább csak tanította a kis csirke kakasomat.de a tyúkok meg a kis csirkéket azok is megölhetik mert félnek hogy letaszítják őket a rangukról. esetleg az ól 1/4-ét átlátszó rdóthálóval vagy valamivel elkeríthetnéd és a kicsiket oda tehetnéd be, mert akkor legalább látják egymást. tipp:este tedd be őket mert akkor a nagyok talán azt hiszik hogy már 1 éve velük laknak, ez nem tudom működik-e de régen így csinálták.amúgy sok szerencsét hátha életben maradna a kakasod
2012. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ha kappan lesz, akkor úgy fog viselkedni, mint egy tyúk?
2012. júl. 11. 21:46
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi az eddigi válaszokat.
2012. júl. 11. 21:48
 6/19 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló: És mennyi idős korukig lehet kappanolni?? Mert már több mint fél éves...(talán 8-9 hónapos, de nem biztos, de fél évnél tuti idősebb)
2012. júl. 11. 22:42
 7/19 anonim ***** válasza:
sajnos énse tudom, állatorvostól kellene megkérdezni.hát nem tudom hogy olyan lesz-e mint a tyúk(de szüleidnek mondhatod hogyha kappan lesz akkor meg is fog nőni jó nagyra hátha megmaradna még) szerintem ha nagyon szereted akkor valahogy még győzködheted a szüleid hogy ő a legjobb barátod, kedvenc játékod, ő már a családod része. hátha beválik
2012. júl. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
de mi a fontosabb? hogy a tyúkok hátán legyen tol 1 ideig vagy hogy a gyereknek legyen kisállata? meg nem is biztos hogy leszedi a tollát, nekem volt 1 kakasom az nagyon nyugodt volt, naponta ha 1et elkapott az jó volt. persze 2-3hétig be van gyorsulva a kakas de majd lenyugszik
2012. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
túlélte a kakasod?megmarad?
2012. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát épp ez a baj: Hatalmas, és agresszív...:SS
2012. júl. 23. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!