Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 hetes kiscsibéket veszek....

1 hetes kiscsibéket veszek. Mire figyeljek a tartásnál és az etetésnél?

Figyelt kérdés

Megvan a kifutós helyük, macska nem tud bejutni hozzájuk. Van jó kis etetőm és itatóm amit nem tud kikaparni, kipacskolni.

Vettem indítótápot. Meddig kell ezt adni nekik? Milyen gyógyszert és mikor adjak nekik? Gumboró ellen kell ugye? És még valami tipp?


2012. júl. 12. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen fajták? A húshibridek a legérzékenyebbek. 20 vagy 40 kilós a táp? Indítót hivatalosan 21 napos korig szoktak adni, de van aki végig azzal eteti őket. Mi is 2 zsákkal etettünk meg a húshibridjeinkkel. Fontos a beltartalom, a fehérje tartalma legalább 19, de inkább 20 % körül (vagy akár felette is) legyen. Vigyázni kell, hogy ne legyen ne legyen túl meleg vagy huzatos nekik, azt sem szeretik. Nagyon-nagyon jót tesz a baromfiknak az almaecetes víz (1liter vízbe 10 ml almaecetet kell tenni) kokcidiózis ellen is véd. Gumboró ellen is jó, ha leitatod őket.
2012. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ma hozzukuk el őket, akkor adjak nekik almaecetes vizet? Gumboró ellen mikor kell leitatni őket?


Egyébként kettős hasznosítású csibék. egyelőre 10 kilós indítót vettem, majd veszek ja kell még. Utána kukoricadarát tervezek nekik adni.

2012. júl. 14. 09:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Akár az első naptól kezdve. Én még vennék egy zsák indítót, egyrészt, hogy tudjam keverni az átállásnál (egy az egyben új takarmányt nem lehet adni nekik), másrészt én bizony keverném a kukoricával a tápot egyébként is, mivel a kukoricának túl alacsony a fehérje tartalma, mindössze 9-10 százalék. Ez gyakorlatilag arra elég, hogy éhen ne haljanak, de nőni tőle nem nagyon fognak. Régen ezért adtak nekik túrót, tojásfehérjét és egyéb fehérje kiegészítőket a kukorica mellé, illetve keverték egyéb magvakkal, mint takarmány búza, árpa, tritikálé, napraforgó. Itt egy nagyon jó oldal, ha magad akarod összeállítani a magkeveréket:


[link]


Gumboró ellen a 14. és a 28. napon kell itatni. A keltetősök oldalán is sok helyen lehet olvasni a csibék fogadásáról és neveléséről (jut eszembe,a helyüket ugye fertőtlenítetted? A meszelés csak akkor jó, ha frissen oltott volt a mész!), például ezeken az oldalakon:


[link]

[link]

(oldalalja csirkék fogadása ill. gyakran feltett kérdések)

2012. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!