Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarakról szeretnék mindent...

Madarakról szeretnék mindent tudni. Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
sziasztok.tervezem hogy esetleg pár madarat tartanék.először is mit ajánlotok?nimfa vagy hullámos papagáj?és mekkora kalitka kell nekik?mit esznek általában?mi kell egy kalitkába?mennyibe kerülnek a felszerelések?miből állapítható meg hogy hím vagy nőstény?mekkora ülők kellenek?

2012. júl. 12. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Hullámos-papagájt ajánlom. Viszonylag kisméretű, ha jól neveled, tele szeretettel, olyan, mint egy kutya.


Felszerelés:

Egy párnak egy jó méretű kalitka olyan 15.000-től 20.000 ft-ig terjedhet, a kellékek összesen kitesznek olyan kb 5000 ft-ot, míg maga egy pár kb úgy 10.000-et. Egy 30.000 Ft minimum.


Ha veszel, fiatal madarakat vegyél, hogy hozzád szokjanak. Legyél velük sokat együtt.


De! Numero uno szabály, amit úgy hívok, hogy "Nyitott ház" szabály. Ne legyenek kötelezően kalitkába zárva, mert a madár nem arra való, hogy szigorúan rácsok között legyen. Az enyém csak aludni, meg enni jár be, a nap hátralévő részét plüss állatokkal való játszással tölti ki és repked. Ha csak kalitkában tudod, vagy akarod tartani őket, akkor kérlek ne vegyél madarat!


Legyen a kalitka fényközelben.


Hétvégénkénti tisztába-tétel: A kalitka aljába homokot kell cserélni, a lucskot ki kell tisztítani a házból.

Háromnaponta tápot kell cserélni. A táplálás és törődés a legfontosabb. Belinkelek egy beteg madárkáról szóló topikot, amibe a hosszú válaszokat én írtam. Nagyon fontosak!! Csak nem akarom leírni még egyszer. Kérlek olvasd át őket, mert ehhez a témához is jöhetnek jól információk.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__2990394-mit-..


Ha még eszembe jut valami, írok, de kérdezz. :)

2012. júl. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit kifelejtettem: A hullámos papagájnál a hím "fél szemmel nézve" kicsit nagyobb, és a csőre feletti szaruréteg kék. A lányé rózsaszín. Aranyos, nemde? :D

Ülőrúd és kalitka: a bolti alkalmazottak nyílván a jót fogják a kezedbe nyomni, de hullámosnak olyan 30 centi hosszú ülőrúd kell. A kalitka pedig legyen olyan széles és magas, mint egy 6-os csomagolású 2 literes (2x6) ásványvizes pakk.

2012. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi,még megfontolom
2012. júl. 13. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nem teljesen jól írt mindent és sok mindent kihagyott. Küldtem üzenetet.
2012. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
okés köszi
2012. júl. 13. 17:23
 6/9 quetzalcoatl ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló jó tanácsot ad azzal, hogy legyenek kiengedve a kalitkából minél többet, de az árakkal nincs tisztában. Egy hullámos papagáj tenyésztőnél 1000-1300 forint, tehát egy pár 2-3 ezret kóstál. (érdemes tenyésztőtől venned, mert nagy valószínűséggel egészségesebbek mint az állatkereskedésben kapható példányok.) Expressz.hu -n v más ilyen oldalon ha beírod h hullámos papagáj biztos találsz a közeledben valakit aki árul fiatal példányokat. 15-20 ezer forint helyett kalitkát 8-10 ezer forintért találsz a neten használtan, mely bőven megfelel a hullámosok igényének. (Bár túl nagy kalitka nincs, minél nagyobb, annál jobb, legyen az bármilyen madár.) Kiegészítők pedig már nem nagy tételek, egy jó minőségű fém etető kb 7-8száz ft, önitató pár100 ft, szépia-csőrkoptató kb 200ft. Érdemes utánajárnod és nem mindent kereskedésben venned, mert ugyanannyi pénzért 2-3x akkora légterű kalitot kapsz használtan mint újonnan. Etetésre főtt tojás, gyümölcsök, reszelt répa jók kiegészítve a bárhol kapható papagájeleségeket. A hullámos papagáj helyett ajánlom a kecskepapagájt, katalin-papagájt is. A kecske olyan 3-6ezer ft a katalin 6-8 eezer ft/példány. Olvass utánuk. Olvass minél többet mielőtt madarakat tartasz, nekik és neked is könyebb lesz. Hihetsz nekem, régóta papagájtartó vagyok, kis hullámostól kezdve barnafülű papagájon át a 100ezer ft feletti árkategóriában is tartok kiválóan jófej és egészséges madarakat. :D

Itt egy ilyesmi kalitka.. (nem én árulom) ez a méret kell, v ennél nagyobb a két hullámosnak vagy két katalinnak. Mindenféle csicsás kerek alapú kalitkákat nem szabad venni semmilyen állatnak.. :D [link]

2012. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 quetzalcoatl ***** válasza:
Itt van egy nagyobb, inkább ilyesmit, mint amit linkeltem előbb. Utólag láttam h az kissé kicsi. Ez már elegendő elég sokféle papagájnak, és még mindig messze van a 20ezer ft-tól. [link]
2012. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, kihagytam dolgokat, ezt le is írtam. :) Kiegészítettetek, thx - kérdező! Vesd össze az összes választ, és abból próbálj meg a magad számára kényelmes kombinációt alkotni. De amiket leírtam - az árak valóban lehetnek tévesek, de annál kevesebben alapból nem is szabad számolni a biztonság kedvéért. Amúgy amiket leírtam, fogadd meg, 15 éve van zsinórban madaram, tapasztalt vagyok, eleinte sok hibából kellett tanulnom. :)
2012. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. júl. 15. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!