Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerinted a tyúkok jófejek?

Szerinted a tyúkok jófejek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 13:54
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
5%
Én nem szeretem őket.
2012. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár butának tartják őket, könnyen taníthatók és intelligensek, ha foglalkoznak velünk. Volt egy csirkénk, Lilinek hívták, picicsirke korában találtuk, egyedül volt :( mindig vinni kellett magunkkal ha itthon voltunk, különben sipogott, nagyon hozzánk nőtt. :) Értette a nevét, ha hallotta, hogy bontjuk a csokit, elkezdett szaladni, mindig kapott egy picit :) annyira édes volt, ahogy csattogott a talpa a padlón :DD sajnos áprilisban elpusztult :( <3
2012. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Salx Narval ***** válasza:
Én félvad tartásban is láttam tyúkokat, más szárnyasokkal együtt, ezeknek a szárnyát sem nyírták, nagyon szépek és szelídek voltak, főleg a törpék nyerték el a tetszésemet. Igen azt hiszem házi kedvencként is megállnák a helyüket, ha úgy nevelnék. A különböző dísztyúkok, pedig egyszerűen gyönyörű madarak, bár ezek természetéről nem sokat tudok, de gondolom hasonló a többi tyúkéhoz, végül is egy nemzetség.
2012. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez kérdés? Ők a galambok után a legjobbak =DD
2012. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is bírom őket. Kellően laza gazdánál házikedvenc is lehet belőle. Mi csak haszonállatként tartottuk, de tényleg sokkal okosabbak mint legtöbben gondolják. Persze, frizbit elkapni meg pacsit adni sose fog, de nem is rágja szét a cipőket kölyökkorában, ők inkább máshogy okosak. A madár-ész egyszerű, de még így is sok meglepetést tud okozni.

Jófejek a tyúkok. Nézd csak meg a gyalog galoppot, az egyik lovagnak a pajzsán is tyúk van:D

2012. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
Egy pelyhes kis napos a világ egyik legszebb csodája. Sőt, már a tojás is az. Igen, én kedvelem a tyúkokat. Gyerek koromban voltak tyúkjaink. Húsvét tájékán mindig megcsodálom a csibécskéket a piacon.
2012. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
74%
Nálunk aztán van tyúk dögivel kb 150db.Sokmindent tudok mondani róluk,csak azt nem hogy jó fejek.Hangosak,koszosak,büdösek,tanitani nem tudom mire lehet őket,de arra lehetetlenség mint álltalában a madarakat hogy egy helyre piszkitsanak,nem mindenhova ahol vannak.Ilyen szempontból soha nem engedném be lakásba.A liba sokkal inteligensebb,aktívan örzi a területét,néha jobb min egy kutya,a kártevőket(pl patkány) távoltartja.A kacsa szerintem aranyosabb,és azok ragaszkodobbak a kicsinyeikhez.Nálunk a kacssa csaldban már nagy minden kacsa,de még még mindig mennek az anyuk után,vonulnak az udvaron :)
2012. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Imádom őket! Az elkényeztetett liba osztálytársaim szerint csak kiskorukban cuki mukik, aztán nagykorukban meg büdösek, és pfuj. Persze értem, mivel a kis libák egy mosogatórongyot sem fogtak életükben. Én nem is engedem, hogy levágjuk a sajátjainkat! :D Minden evben keltetek kiscsibéket, és még 5-6 hónapos korukban is a hátamra ugrálnak :D Imádom a csibéket :D Na meg minden állatot. Ha egy hangyát eltaposnak vagy egy böglyöt akkor is sírok, szal.. :D
2012. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
Igen igen és igenvan egy kedvenc tyúkom és volt jó pàr alkalom amikor az ölemben aludt.
2012. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Jah, nekem is. :D Évek óta vannak tyúkjaink, libáink, gyöngyöseink, szal minden, és mindig keltetek kiscsibéket. :]] Olyan aranyosak :) De szerintem sose fognak kinőni ebből a"hátadra ugrálok" korból :D
2012. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!