Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúkok megettek 1 fangli...

A tyúkok megettek 1 fangli csávázott vetőmagot, ettől meghalhatnak?

Figyelt kérdés
A tyúkok elé került véletlenül 1 fanglival a csávázott vetőmagból rózsaszínes volt, de csak elszórtan. 6 darab tyúkra oszlott szét ez a mennyiség, megnéztem őket jól vannak most még. Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy mennyi idő alatt hat az ilyen fajta méreg? Ha ma megmaradnak,akkor már nem kell félnem?
2012. márc. 28. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A helyedben azért felhívnám az állatorvost.

Általában palántadőlés, fuzárium elleni gombaölő szerrel csávázzák a vetőmagot.

Véleményem szerint okozhat gondot, én hívnám az állatorvost.

2012. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, mi az a fangli? Rákerestem neten is, de nem találtam leírást.

Mégis mennyi fér bele? Akkora, mint egy 2-3 decis pohár vagy mint egy 5 literes vödör, vagy mégis?


Egyetértek az első válaszadóval, szerintem is hívd fel az állatorvost. Berohanni egyelőre nem kell a tyúkokkal, csak hívd fel. Ő szerintem megbízhatóbb véleményt tud adni, mint ha mi itt találgatunk vagy ilyesmi.


Remélem nem lesz bajuk a tyúkjaidnak, de mielőbb hívd az állatorvost, hátha gyorsan tud még valamit mondani, hogy mivel lehet megelőzni az esetleges későbbi problémákat.

2012. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az itteni állatorvosra nem lehet számítani,vagy nem veszi fel a telefont,vagy felveszi,de nem jön ki. Már volt olyan, hogy meghalt a kiscica kb. 3 éve,mert nem jött ki, csak olyasmivel foglalkozik, amiben nagy pénz van, ezért írtam ki ide, hátha valakivel előfordult már ilyen. :(((( fangli,fángli:

Kőműves szerszám. Anyaga lehet vas, vagy saválló acél. A fángli kis nyeles edény, amelyet ma már ritkábban használnak a kőművesek. Kis mennyiségű habarcs, malter, vagy gipsz kikeverésére használják. Régen ezzel juttatták fel a vakolatot a falra.

[link]

2012. márc. 28. 14:04
 4/14 A kérdező kommentje:
azért köszi!
2012. márc. 28. 14:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem a fanglit. Köszi szépen! Elképesztő, hogy nem tudtam, amikor ilyen mamáméknak is volt régen (a tyúkoknál), ráadásul kőműves is van a családban.


Szerintem akkor keress a neten egy másik állatorvost. Felhívni felhívhatsz olyat is, aki messzebb lakik. Ha azt mondja ellátást igényelnek a tyúkok, akkor megmondom neki, hogy megpróbálsz beszélni a közelben élő állatorvossal, hátha ki tud jönni, csak az előbb nem vette fel, azért hívtál mást.

2012. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ráírva a csomagolásra hogy milyen "mérgező" anyagok vannak benne? Rá szokták írni hogy milyen vitaminnal lehet "hatástalanítani" (nem találtam rá más szót)

Vagy ADJ NEKIK TEJET!!!!!

2012. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok sajnos úgy tudom hogy igen meghalnak tőlle :'(

ezért hívj állatorvost ha nem az ottanit akkor keress valakit az interneten :'(

2012. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha találsz állatorvost és messze van nem jön ki attól még megkérdezheted hogy nincs-e valami ellenszer
2012. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem lett semmi bajuk! Többet ilyen nem lesz!!!! Akkora gyökér emberek vannak! Úgy történt az egész,hogy az élettársamnak az egyik barátja ajánlotta, hogy tud hozni gabonát, hozott is. Én kibontottam és kivettem egy fanglival, és szórtam az etetőbe, és csak utána láttam, hogy vannak benne rózsaszín darabok, de a tyúkok rámentek egyből és azt a kis mennyiséget megették, soha nem fogadunk el ezek után senkitől semmit! Jó hülyék voltunk! Hála istennek, hogy nem történt semmi, mert ráadásul nem egyszerű tyúkokról van szó, hanem Orpingtonok meg Brahmák... most kaptam őket, és nagyon édesek, gyönyörűek, imádom őket, nem tudom mi lett volna, ha valami bajuk lesz már annyit bőgtem!!! Ez jó lecke volt nekem, ezentúl mindenre jobban odafigyelek :((( Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni!
2012. márc. 29. 14:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és adtam nekik egyből tejet, kenyeret áztattam bele, lehet, hogy ez sokat segített!
2012. márc. 29. 14:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!