Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak egy pici verébbe...

Mit csináljak egy pici verébbel aki még repülni sem nagyon tud?

Figyelt kérdés
Találtunk egy picike verebet, a macska akarta megenni. Mit csináljunk vele, mivel etessük? Repülni csak pár méter tud még, azt szeretném ha majd egy kicsit megnő,és akkor elengedjük. Szerintetek ez így helyes? Segítsetek..
2009. júl. 17. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

az én "szárnyaim" alól is ki repült már egy kis veréb.

Száraz fűből csináltam neki "fészket" és gilisztát vittem neki meg magokat(rica,búza) víz..

Ha nem eszi meg ott kell neki hagyni. Ha igazán el fog fogyni. Sok szerencsét. Ja és még azt mondják, hogy nem szabad nagyon sokat foglalkozni vele, mert önbizalmat nyer az emberek felé.

2009. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

szerintem, ha később elengednéd nem tudna gondoskodni magáról (pl a papagájok is elpusztulnak, ha kiszöknek a kalitkából)

Magvakat tudsz venni állatkereskedésben, kukacokkal is etetheted (horgászbolt). Nem tudom hányszor milyen időközönként kell etetni, ezt talán megmondják az állatkereskedésben.

2009. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Én is találtam egy hónapja és kb. 2 hetet volt nálunk, aztán kirepült az ablakon.Én interneten kerestem rá mit kell vele tenni.Régebben is találtam de mindig elpusztultak, de most az internet segítségével szakszerűbb voltam.Első nap nemevett.Szétfeszítettem a csőrét és beletuszkoltam a táplálékot.Nagyon fontos h vizet is adj neki!Én ezt ugy tettem , h belemártottam az ujjamat vizbe, a csőréhez tartottam az ujjam és ami rákerült a csőre hegyére azt önkételenül lenyelte.

Amivel etettem:reszelt sárgarépa,főtt tojás,puffasztott rizs,karfiol lereszelve.száraz Friskies kutyatáp lereszelve is kell bele de,szerintem ha az előzőeket öszzekevered és azt adod neki galacsinokba gyúrva tökéletes!Nekem már másnap tátogott és kielégíthetetlen volt az étvágya.2 és félóránként kell etetni.De nálam is volt h 4-5 óráig nem kapott.De vigyázz, mert ha le van gyengülve a 6 órát már nem birja ki.Ha felerősödött tanítgasd repülni, macska ne legyen a közelben.És akkor engedd el ha már nagyából csipeget a kajából.

2009. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
egyszer mi is találtaltunk egyet, és szalámival neveltük fel XD, de tényleg... csak mi nem fogdostuk mert be raktuk egy nálunk fészkelő családot, és azért nem valaki szagát, mert akkor kidobná a fészekből, de a miénket befogadta, an, de szerintem neked nem ez a célod de annak is igaza van, aki azt írta, hogy ne foglalkozz vele sokat, mert akkor bizalmat nyer az emberek felé. na sok szerncsét :)!
2009. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Mivel etess egy kisverebet?

Sörét,macska!

Nekem van a házam tetején kb 3-4 zsáknyi veréb. Ha gondolod elviheted! :)

Ingyen adom hozzá a tetveket, egyéb élősködőket és betegségeket! :)

2009. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Trollotron válasza:
Hát te nagyon huszárosan megmondod a tutit, nem ez az első hely ahol ezt a hozzászólást látom. Mi van elvitték a bögyörőd a verebek, hogy így utálod őket? Mondjál három betegséget amit verebek terjesztenek és embert is fertőz, meg három élősködőt amit el lehet tőlük kapni. Bubus.
2012. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!