Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanárit mivel lehet keresztezn...

Kanárit mivel lehet keresztezni (rizspinty, zebrapinty. )?

Figyelt kérdés
Kanárit szeretném valamivel keresztezni és nem tudom hogy mire hogy reagál. Vagyis hogy milyen pintyfélékkel párosodik. (hím kanárim van) //Azokra nem vagyok kíváncsi akik azt mondják hogy: kanárit kanárival kell párosítani .......
2012. júl. 30. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne akarj vele keresztezni semmit sem ,mert ez nem olyan mint a kutyáknák hogy najó van egy csivavám meg egy boxerem keresztezem őket és lesz egy csixerem . ez a dolog akár a kis fióka életébe is kerülhet vagy a tojóéba .
2012. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod a kanárit kanárival semmivel ne "keresztezd" mert ahogy az 1. válaszoló is leírja ... akár a tojó akár a kicsik ... valamelyiknek az életébe kerülhet. Rosszabb estebe mindkettőnek.
2012. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is állna párba a kanári a pintyekkel, hiszen nem egy fajba tartoznak. Ez olyan, mintha egy macskát szeretnél egy patkánnyal keresztezni...
2012. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
az utóbbinak: akinek egy kicsit se van köze a bioszhoz az ne írjon ilyen f*szságokat....,,mindketten madarak osztályába,veréb alakúak rendjébe, pintyfélék családjába tartozó faj!! Úgyhogy elvileg lehet keresztezni. Nem hallottál még a veréb-cinege keverékről?
2012. aug. 1. 07:55
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát ide figyelj drágaságom: normális választ adtam, jó lenne, ha ilyen stílusban is válaszolnál. Egyáltalán mit tudsz rólam? És mit tudsz te a biológiáról? Először is, nem, nem hallottam a veréb-cinege mutációról. Verébalkatúak mindketten, bár a cinege közel sem pintyféle, de még a veréb sem. Hogy lásd:

Széncinege

Osztály: Madarak (Aves)

Rend: Verébalakúak (Passeriformes)

Család: Cinegefélék (Paridae)

Nem: Parus

Faj: Parus major


Mezei veréb:

Osztály: Madarak (Aves)

Rend: Verébalakúak (Passeriformes)

Család: Verébfélék (Passeridae)

Nem: Passer

Faj: Passer montanus


Mint látod, csak a rendig egyeznek meg, utána eltérőek. De ha esetleg nem megy a latin, elég rájuk nézni, miben különböznek (csőrtípus, felépítés, életmód, táplálék!!!!)


Továbbá egy kis olvasmány, hogy okosodj: [link]


Gondolom, nem fogod végig olvasni, ezért kiemelek pár szösszenetet:

"...Keresztezni csak azonos, vagy nagyon közeli kromoszómájú egyedeket lehet. Sajnos erről azonban mi madarászok szinte semmit sem tudunk. Szakirodalmi adatok hiányában munkánkhoz más támpontot kell keresnünk. Ebben jó segítség a madár latin neve. A magyar megnevezés sokszor pontatlan. Így fordulhat elő, hogy a magyar név alapján kísérletező kezdő madarász vakvágányra téved. Ne akarjunk zebra pintyet erdei pinttyel keresztezni, de még kanárival sem csak azért, mert mindegyiket pintynek nevezzük." (!!!!!!!!!)


"Ezek után megkérdezhetik, mi a keresztezések célja? Eredeti cél a fajok eredetének, rokonságának vizsgálata lehetett. A későbbi kutatások a gazdasági-, tudományos haszon elérésére, új egyedek létrehozására irányultak. Nekünk madarászoknak ez elsősorban hobbi. A hobbink azonban nem mehet egyetlen élőlény kárára sem. Ezért keresztezéssel csak azok foglalkozzanak, akikben erős a felelősségtudat, akiket a megismerés vágya ösztönöz és nem a haszonszerzés."


Előző voltam, biológia szakos hobbi madarász. ;-)

2012. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, ami kimaradt:


Kanári:


Osztály: Madarak (Aves)

Rend: Verébalakúak (Passeriformes)

Család: Pintyfélék (Fringillidae) !!!


Zebrapinty és rizspinty:


Osztály: Madarak (Aves)

Rend: Verébalakúak (Passeriformes)

Család: Díszpintyfélék (Estrildidae) !!!


Nem gyanús, hogy nem egyezik a latin név?

2012. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm uraság!
2012. aug. 1. 14:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Hölgy vagyok, és nagyon szívesen. :-)
2012. aug. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Törpilla57 ***** válasza:
Kérdezőnek! Most fedeztem fel ezt a "felemelő" kérdezgetést. Aki így nyilatkozik egy fórumban a madarakról, sértegeti azokat, akik tanácsot adnak, illetve eleve leállítja a tanácsadás mikéntjét, az ne tartson semmiféle állatot. Őket szeretni kell, és nem kísérletezni velük mindenféle tudás nélkül. Ha Veled kísérletezne valaki, vajon mit szólnál...?
2012. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A kedves önjelölt szakértő figyelmébe, aki okoskodik anélkül,hogy értene a témához.


[link]


Nyilván az Osztrák tenyésztők nem tudják mit csinálnak, mert ők nem kerestek rá pár madárfaj latin nevére.

2015. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!