Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek? Ma találtam egy...

Mit tegyek? Ma találtam egy kis verebet már vannak rendes tollai. De repülni egyáltalán nem tud. Mit adjak neki enni és hogy ha egyáltalán nem akar enni?

Figyelt kérdés

Adtam már neki napraforgómagot meg kenyeret, de nem eszi...próbáltam a csőre elé tartani, de úgysem.

Mielőtt az lesz, hogy minek hoztam el... az út közepén volt, szerencsétlen ide-oda rohangált, meg volt rémülve és körbe néztem egy madár sem volt ott körülötte aki várta volna... nem tudtam ott hagyni.

Talán azért nem eszik mert ilyen korában még az anyja adta neki az ételt, amit összerágott? Szájból szájba?

De mit csináljak? Nem szeretném, hogy éhen haljon. Később szeretném elengedni.

(Nem kérek hülye kommenteket)



2012. aug. 10. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Kenyeret ne adj neki, mert meghalhat. Szedj neki egy kis gilisztát és apróbb mag, ha van, azt adj neki.

Amúgy nálunk volt postagalamb (találtuk) ideiglenesen és éjszaka evett csak, amikor egy kicsit feloldódott a sokkból. Vizet és eleséget tegyél oda neki, majd hagyd magára.

2012. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

wiki-n megnézheted hogy mit esznek a verebek

Sok sikert hozzá, próbáld visszaengedni majd a természetbe! Nem tudom hogy visszafogadja-e még az anyukája....

1. voltam

2012. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. aug. 10. 21:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Éjjel a sötétben fog tudni enni, egyáltalán megtalálja az eleséget? Vagy csináljak neki egy kis fényt?
2012. aug. 10. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen teljes sötétségben. Kint is világít neki sok minden tehát kint sosincs teljesen sötétben.
2012. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nevelheted, így:

- lisztkukac

- apró tücsök

Mindkettő csipeszről, óránként pár falatot, vagy amennyit elfogad.

Vagy elviheted a legközelebbi állatkertbe, vadasparkba.

2012. aug. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. aug. 11. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Túlélte az éjszakát?

Sajnos a legjobb dolog, amit tehettél volna, hogy ott hagyd, ahol találtad! Megértelek, én is legszívesebben elhoznám az összeset, imádom őket! De egy kis keresgélés után rájöttem, hogy ezek fészekhagyó madarak, vagyis az anyjuk elrejtőzve hivogatja őket, azért, hogyha egy ragadozó megtalálja a fészket, ne az összeset pusztítsa ki! Lisztkukacot ajánlom én is, esetleg megáztatva, hogy vizet is kapjon, és mindenképp csipesszel, valamint kis darabokban! És erőltesd a szájába!

2012. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sziasztok bocsi hogy ide írom a kérdésemet de én is találtam kb egy ilyen verebet (debrecenben). elvigyem az állatkertbe?
2014. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!