Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj fajtát lehet...

Melyik papagáj fajtát lehet panelba tartani?

Figyelt kérdés
Amelyiknek nincs belelapitva a fejébe a csőre mint a hullámos papagájoknak, hanem olyasmi mint a kis sándor papagáj.

2012. aug. 15. 17:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
4%
Madarat kínzás panelben tartani. Nem megfelelő a pára, nincs zöld környezet. Sokszor látok itt is erkélyre kitett madarakat kalitkában. Hát elég durva!
2012. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ööö... köszi, de nem ezt kérdeztem.
2012. aug. 15. 17:51
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Mi is emeletes társasházban lakunk, mégis tudok megfelelő környezetet nyújtani a madaraimnak...


A kérdezőnek: a kis sándor papagáj meglehetősen zajon, nem igen ajánlanám panelba. Ha bírod a reggeli ricsajt, tarthatsz nimfát, csendesebbek közül én a kecske papagájt említeném meg. Elég nyugodt, kedves madár. Én mondjuk barrabandot tartok, ő sem az a kimondottan zajos fajta. :-) Aztán ott van még a rozella, pennant papagáj, ők sem túl zajosak, viszont a rozella elég vad, nehezen szelídíthető.

2012. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Személyes tapasztalat alapján ajánlanám neked a nimfát. A reggeli ricsaj sem alapfelszereltség, ha le van húzva a redőny, az enyéim meg sem mukkannak addig, míg fel nem kelünk. A hangjuk a szomszédaim szerint abszolút nem vészes, ha nincs tűzoltóautó-sziréna, aminek válaszolni akarnak, vagy nem ijednek meg valamitől, akkor nem is hallják őket.
2012. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Látom ki is törölted a hozzászólásomat! Én válaszoltam a kérdésedre sokkal jobban élvezné a madár ha kertes házba lenne tartva! Ez olyan mintha én tyúkokat felvinnék a panel lakásba!
2012. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez az agyrém, hogy a panel sivár, meg anyám tyúkja? Mi van akkor, ha valakinek növényekkel van tele a lakása, hm? Különben meg miért jobb, ha egy kertes ház szobában van a madár, vagy ha egy panel lakás szobájában?
2012. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem a szobába kell tartani, nekem minden nap kivéve télen kivannak akasztva a kalitkával együtt a friss levegőre! Sokkal jobban érzi magát a madár a szabadba! Nem elég neki hogy még be is van zárva! De még azt is el kell viselnie hogy a szobába van bent....
2012. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Mi is kivisszük, és az ablakok is nyitva vannak, amíg a jó idő engedi. Én elhiszem, hogy a te tartási módod megfelelő, de nem kellene másokat leszólni, mert a te értékrendedbe nem fér bele, pláne ha nem ismered mások lakhelyét, ahol élnek. Szóval a kérdező tartson csak bátran madarat lakásban, ha tud megfelelő környezetet biztosítani neki. Mert bármilyen hihetetlen, lakásban is jól tudják érezni magukat a madarak.
2012. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mellesleg a tudatos gazdi nem csak kilógatja a madarát, hagy szellőzzön, hanem rendszeresen ki is engedi, hogy mozogjon. Ez is hozzátartozik a madártartáshoz.
2012. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Na nem mondod, 10 éve tenyésztek hullámos papagájt! A kalitkákba csak a tenyész madarak vannak nálam, egy nagy volier és röpde van nekik kialakítva. Egésznap röpködhetnek benne a fiatal madarak. AZ öregek kevesebbet vannak kint azok költsenek és kész... És én nem gazdinak mondanám magamat ha nem tenyésztőnek! 2 külön dolog. A panel lakás nem a madaraknak van kitalálva, tartsál kutyát vagy macskát bent de ne madarat.
2012. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!