Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj fajtát lehet...

Melyik papagáj fajtát lehet panelba tartani?

Figyelt kérdés
Amelyiknek nincs belelapitva a fejébe a csőre mint a hullámos papagájoknak, hanem olyasmi mint a kis sándor papagáj.

2012. aug. 15. 17:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom.. és te beszélsz felelős állattartásról? "Csak költsenek és kész". Gratulálni tudok a felfogásodhoz. A legpanelebb panelben is jobban érzi magát a papagáj, ha van szabadsága, mint bezárva és sorozat-szaporodásra ítélve.


Mindegy, akinek van egy csepp logikai készsége, az végig tudja gondolni, mi a fontosabb, és az hol egyezik a madár igényével. Szerintem a reptetés mérföldekkel előrébb van a "nekem minden nap ki vannak akasztva a kalitkában a friss levegőre"-nél. Hozzátéve: a panelben is ki tudom és szoktam is őket tenni a friss levegőre a.. kapaszkodj meg... ERKÉLYEN! Durva, mi? Repülhetnek egész nap, foglalkozom velük, és a tágas kalitkát még a friss levegőre is kiteszem. Mindezt egy panelben.

2012. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Fantasztikus! "Csak költsenek, és kész" Én a helyedben nem merném tenyésztőnek nevezni magamat, találóbb lenne inkább a madárgyáros kifejezés.

16 éve tartok papagájokat TÁRSÁLLATNAK. Ugyanis a madár nem arra való, hogy futószalagon gyártsák őket. Részemről zárom a témát, te csak élj a saját értékrended szerint, de ne hidd, hogy mindig az a jó, amit te gondolsz. További jó "tenyésztést".

2012. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Szia! Van egy eladó 1 éves Rosella papagájom, minden felszerelésével együtt. Én panelban, tartom és igen ki lehet tenni az erkélyre, naponta vagy kétnaponta van reptetve, hangja nem vészes, redőny hiányában én a kalitkát takarom le (igen és az előző kommentelő most fejbe lőne ;)), de ha reggel nem akarsz elaludni, akkor meg nem takarod le. Hajnalban csipog sokat, (ha letakarod nem) a madárcsiripelésre felesel, illetve ha olyan zenét hallgatok ami tetszik neki (akkor még táncol is). És igen: jól érzi magát, szép egészséges példány! ;))
2012. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene fejbe lőnöm téged? :-)

Eddigi legkedvesebb madaram egy rozella volt, fél éves korától volt nálam, 12 évet élt. Ő is imádott a madarakkal társalogni, szeretett táncolni, imádta a Forma1-et és a Barbie Girl c. nótát (még fütyülni is megtanulta, néhány reklámszlogennel együtt). Őt mondjuk nem kellett letakarni, rendes fiú volt, nem zajongott, amíg aludtunk. :-)

2012. aug. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szerintetek a tenyésztés miből áll, ha nem költenek akkor nincs fiatal! Ezeket nevezik tenyész madaraknak ha nem tudnátok és nem állatkínzás! Mert a szabadba is ugyanannyit költenek mint itt!
2012. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Úgy látom, kár koptatni a szánkat, és a kérdezőt mindez amúgy sem érdekli.

Lehet meg fogsz döbbenni, de vannak olyan Tenyésztők, akik normális körülmények között is képesek szaporodásra bírni a madaraikat, és nem csak pénzt látnak bennük, meg a hasznot, hogy mindegy, mi van velük, csak költsenek. Hihetetlen, igaz? Nos, az ilyen helyekről érdemes madarat venni. :-)

2012. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod hogy ezek nem normális körülmények közt vannak?! Egy kalitkába vannak bent és be van rakva nekik egy odú, addig költenek amíg az odút nem veszem le! És igen is jól érzik magukat a madarak!!!!! Ha nem tetszene nekik nem költenének!!!! Lágy eleséget, fürtös kölest, vitaminokat,magvakat,emésztőt, minden van nekik ami a normális élethez kell, igazán nem tudom mi a problémátok! :)
2012. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Shadowvzs válasza:

szerintem felejtsd el a nagyobb fajtakat ha nem akarod oket bent kiengedni (kis sandorom mikor elkezdet uvolteni eleg nagy korzetbe halatszot, akkor is rakezdet ha este sokaig fent voltam), hegyi papagaj meretbe hasonlo, de o is ha nem engednem ki eleg zajos lenne, de ha megkiengedjuk akkor odakell figyelni ra.


legjobban a nimfat ajanlom, csendes, baratsagos, aranyos es konyen szelidul (bar a hegyim se vad annyira, de a nimfam az baratsagossagba es csendesegbe is lepipalja [meg hullamos is sokkal tobbet zajongot :D])

2013. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Shadowvzs válasza:
meg valami, en nagyon nem ajanlom kitenni a madarat huzatos helyekre mint pl erkely, mert egyszer csak reggel lehet nem kell majd fel, a masik meg nagyon ajanlom mindenkinek ki tart madarat, hogy engedje ki oket neha, ne ijedjen meg senki, kb mindegyik bement nekem este vagy mikor megunta, eleinte sok neki repul a fuggonynek (fuggony miatt nem megy neki az ablaknak) de par alkalom utan megtanul szepen repulni.
2013. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!