Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti hogy éreznétek magatok, ha...

Timi036 kérdése:

Ti hogy éreznétek magatok, ha kalitkába zárnának?

Figyelt kérdés

Engem eléggé zavar, amikor emberek madarakat tartanak, mert állatkínzásnak tartom, hogy egy olyan élőlényt zárnak be egy szűk kalitkába akinek a lételeme a repülés és a szabadság.

(csak mellékesen megjegyzem így vagyok ezzel a kisállatok esetében is és amikor delfineket és fókákat raknak be egy kis medencébe, hogy az embereket szórakoztassák,...)


Ha rajtam múlna én törvényileg tiltanám a madarak és kisállatok tartását és börtönnel meg kényszermunkával súlytanám őket.


Nem akarok senkit megsérteni ha madarat vagy kisállatot tart, csak kiváncsi vagyok, hogy nem zavar ez titeket.


Ill., ha ti madarak vagy kisállatok lennétek mit választanátok, hogy be legyetek zárva egy szűk ketrecbe vagy terráriumba vagy inkább szabadon szárnyalnátok a levegőben ill. szaladgálnátok a mezőn.


2012. aug. 23. 13:17
1 2 3 4
 1/33 Gauldoth ***** válasza:

Nézd meg a válaszom a "Ti nem sajnáljátok a halakat és madarakat, akváriumban, és kalitkában tartani" jellegű kérdésre.


Ide még +ban annyit, hogy egy madár nem tudja úgy értékelni a szabadságot mint az ember.


(Vicc, de igaz, hogy ha egy kutyát, és a feleséged bezárod a csomagtartóba, a kutyád fog szeretni, a feleséged meg elhagy... a kutya nem tudja, mi az, hogy fogva van tartva. A madárnak a kalitka igazából egy amolyan valami, ami miatt épp csak nem tud továbbmenni valamerre...


Van amelyik nem bírja a fogságot, valamelyik meg kifejezetten szeretik. A többit olvasd el ott...

2012. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
62%

Tudod, én is szívesebben kóborolnék erdőben, tóparton, csak éppen be vagyok zárva a munkahelyemre.

Azok az állatok, amelyeket vásárolni lehet otthoni tartásra, már eleve arra vannak tenyésztve. Szabadon kicsi az esélye, hogy életben maradnának.

2012. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
25%
Nem az a kérdés, hogy életben maradnának-e. Mindenki tudja, hogy nem. A kérdés az, hogy etikus-e. Hát nem. Ez is csak a pénzről szól, mint minden más.
2012. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként ajánlom figyelmetekbe a papagájidomítás szokott küldeni erről a témáról cikkeket emailen.
2012. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne etikus? Az állatkerteket is ki kellene üríteni ebből kiindulva. A rezervátumokat is, ahol végül is bezárva tartják a megmentett és a kihaló félben lévő állatokat.Egy madár, amelyik már úgy van tenyésztve, hogy az emberrel él együtt, foglalkozva van vele, kétlem, hogy szenvedne.
2012. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Nem gondolsz bele eléggé.. Hasonlíts össze egy állatkertet, egy panelház gyerekszobájában lévő kalitkába zárt egyedüli hullámossal, vagy egy nagypapagáj tartóval, aki nem engedi ki 10 éve a papagáját, mert egyszer megcsípte. Egy aranyhal egy kerti tóban, kontra magányosan egy bögrényi vízben. Ha te ketrecben nősz fel, akkor nincs szükséged semmire, mert számodra a ketrec a világ?
2012. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok fogságban való tartásával, szerintem nincsen semmi gond. DE nem mindegy, hogy mit és hogyan tartanak.


-Amilyen állatokat a kereskedelemben lehet vásárolni, azok már generációk óta fogságban élnek.(Nem lennének képesek életben maradni a vadonban.)


-Egyes fajok sokkal nagyobb egyedszámban élnek fogságban mint eredeti környezetükben.(És itt nem kell nagyon különleges állatokra gondolni, egyszerűbb kereskedésben beszerezhetőek is.)

Fogyatkozásuknak oka az élőhelyeik eltűnése az oka.


-Ha azt gondolod mennyire jobb nekik szabadon élni, ne csak azt nézd, hogy mennyire jó "szárnyalni" "szaladgálni a mezőn". Az ő életük ott a túlélésről szól. Ragadozók elől kell menekülniük, nem ritkán a szárasság idején éhen, szomjan halnak.

Például egy közismert hullámos papagáj a vadonba 2-4 évet él a fogságban akár 12-15 évet is.


-Nézzük az állatkertben tartott állatokat. Ha annyira keserű az életük, miért szaporodnak? Egy állat csak akkor vállalkozik utódok világra hozatalára, ha megfelelőek a körülmények és jól érzi magát.


-Na igen delfinek és fókák. Lehet, hogy te úgy látod, hogy csak az emberek szórakoztatására bebörtönzött sajnálatra méltó élőlények.

Ők, akár az állatkert többi lakója fajuk nagykövete. Ők azért vannak ott, hogy az emberek(Főleg a még formálható ifjabb generáció.) megismerjék milyen sokszínű is a bolygónk, mennyire vigyáznunk kell rá.


Tehát akár egy akváriumi guppiról, akár egy állatkerti jegesmedvéről legyen is szó, mindannyiuknak az a szerepe, hogy közelebb hozzák a természetet az emberekhez.

2012. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%

Jaaaaaaajjjj, ezért nem tudom komolyan venni az állatvédők jelentős részét... Szakértelem és tapasztalat nélkül, megszemélyesítve kezdenek gondolkozni az állatokról, mindenféle etológiai és egyéb ismeretek nélkül.


Különítsük el a 20x20x30 centis kalitkában bedobozolt madarakat a rendes röpdében tartott madaraktól. Előbbi független az állat fajától, ugyanaz, mintha egy kutyát egyméteres láncon tartanál, az nem élet... De ha van egy nagyobb kalitja, ahol néhány szárnycsapást el tud végezni, és naponta-kétnaponta ki van engedve 1-2 órára, az miért kínzás? Megint mondom, hogy a saját papagájaimat kiengedem, előbb-utóbb maguk mennek vissza enni és aludni, valamikor ki sem tudom őket csalogatni. Igen, rohadtul meg vannak félemlítve...

2012. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%

-Nézzük az állatkertben tartott állatokat. Ha annyira keserű az életük, miért szaporodnak? Egy állat csak akkor vállalkozik utódok világra hozatalára, ha megfelelőek a körülmények és jól érzi magát.


Nézz el afrikába, meglátod mennyi gondolkodó ember szüli halomra a gyereket, miközben ő sem tudja ellátni saját magát

2012. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Nem zavar.

Tudom, hogy jó helyük van nálam. Bazi röpdék sorakoznak a kertben, illetve valamivel kisebben a madárházban. Papagájaim bőven tudnak repkedni. Kisebb madaraim szintén megkapnak mindent, ami tőlem telik. Kényes amandinákat is tartok, amiknek a rendszeres költése kiváló indikátor, hogy nem érzik annyira rosszul magukat.

mindemellett biztonságban vannak nálam, nem kell félniük a ragadozóktól, víz, élelem mindig van bőségesen. Továbbá ha valami gond lenne, madárhoz értő állatorvost hívok és nem a gyakorin kérdezem, hogy na vajon mi baja?

2012. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!