Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti hogy éreznétek magatok, ha...

Timi036 kérdése:

Ti hogy éreznétek magatok, ha kalitkába zárnának?

Figyelt kérdés

Engem eléggé zavar, amikor emberek madarakat tartanak, mert állatkínzásnak tartom, hogy egy olyan élőlényt zárnak be egy szűk kalitkába akinek a lételeme a repülés és a szabadság.

(csak mellékesen megjegyzem így vagyok ezzel a kisállatok esetében is és amikor delfineket és fókákat raknak be egy kis medencébe, hogy az embereket szórakoztassák,...)


Ha rajtam múlna én törvényileg tiltanám a madarak és kisállatok tartását és börtönnel meg kényszermunkával súlytanám őket.


Nem akarok senkit megsérteni ha madarat vagy kisállatot tart, csak kiváncsi vagyok, hogy nem zavar ez titeket.


Ill., ha ti madarak vagy kisállatok lennétek mit választanátok, hogy be legyetek zárva egy szűk ketrecbe vagy terráriumba vagy inkább szabadon szárnyalnátok a levegőben ill. szaladgálnátok a mezőn.


2012. aug. 23. 13:17
1 2 3 4
 31/33 Gauldoth ***** válasza:

Ha szigorúan csak a kérdésre akarunk válaszolni, akkor szar lenne, mert be sem férünk, de ha mégis, akkor rácstól rácsig érnénk, és az akváriumba bele is fulladhatnánk.


Azért gondolom mindannyian tudtuk, hogy a kérdés arról szólt, hogy mi miért tarunk állatot, hiszen ez egy kínzás szerinte.


De az állattartók 90+%-a szereti is az állatokat, és ha úgy gondolnák, hogy egy kalitkában/akváriumban szenvednének, nem is vennék meg. Elég szerencsétlen állatbarát lenne az, aki tart egyet a kedvenceiből, de valójában kínozná is....


Amúgyis hülye kérdés, mert más élőlények vagyunk. Nekünk pocsék dolog egy üres szoba. Kérdez meg erről egy zugpókot, egy denevért, vagy egy barlangiszöcskét. Ezért nem kell ezt így felfogni. Nem azt mondom, hogy nem lehet rosszul tartani, de azért sokan jól tartják. És nem ez volt a kérdés. Az más tészta, hogy jobban kéne-e tartani az állatokat, vagy mondjuk, nem kéne-e egy törvény, ami ezt szavatolná. Lehet, hogy kéne. (bár hogy a viharba ellenőriznék)


Az én madaraim boldogok. Én a helyükben rosszul érezném magam, főleg, hogy magokat kéne ennem.... De ők sem éreznék magukat jól, ha helyet cserélnénk. Ennyi. Ők szeretnek bent lenni. Nyugalmat, biztonságot ad nekik.

2012. aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Némely hozzászólásban megemlítik a haszonállatokat. Természetesen a legrosszabb helyzetük nekik van, mely abszolút elfogadhatatlan, és az lenne az első, hogy az Ő helyzetüket kellene javítani. Hozzájuk képest egy kiskedvencnek jó dolga van.


Egyébként az "ÁL" természetvédőket és "ÁL" állatvédőket én sem csípem mert attól, hogy valaki megy "balhézni" transzparensekkel semmin sem fog változtatni és nem, így kell a dolgokat megoldani.


A szigorúbb állattartási szabályok, elrettentő büntetések (főként a haszonállat tartók esetében) is már sokat javítana a helyzeten.


No, meg a kisállat kereskedéseket is nem ártana szabályozni rendesen, mert sokszor látni, hogy szerencsétlen állatok egymás hegyén-hátán várják az üzletben, hogy végre megvegye őket valaki. Szerintem ez is elfogadhatatlan.


A kisállattartással kapcsolatosan, pedig valóban az a legnagyobb gond, hogy sajnos nagyon sok gazda elhanyagolja az állatát. Akik jól bánnak velük, ahogy itt néhány hozzászóló is teszi az mindenképpen jó dolog.


A kérdésem meg eredetileg a madarakra ill. a kisállatokra vonatkozott és nem akartam ennyire eltérni a témától mert egy ilyen kérdést főleg, ha kitérünk a haszonállatokra és egyebekre úgysem lehet dűlőre jutni, hogy kinek miben és mennyire van igaza.


Kérdésem pusztán kíváncsiságból tettem fel, hogy mit gondolnak róla a kisállattartók és azok akik ellenzik. Szerintem sok hasznos hozzászólás volt, melyet ha mások olvasnak és azzal azt elérjük, hogy ezentúl kicsit jobban odafigyelnek a saját állataikra, ill. megpróbálják magukat a helyükbe képzelni és annak megfelelően tartani őket már megérte feltenni ezt a kérdést.


A legnagyobb baj, hogy sajnos akiknek módjuk van változtatni és törvényeket alkotni ill. betartani, azon embereket csak a saját zsebük megtömése érdekli és nem tesznek semmit.

2012. aug. 24. 12:07
 33/33 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy akiknek kéne azok nem fogják ezt vagy bármi mást elolvasni mert 1.azért vették az állatot mert pl. a kisgyerekük kikönyörögne ezért elmentek vettek egyet aztán úgy tartják ahogy a hozzá nem értő kereskedő mondta és meg sem fordul a fejükben hogy hogy érzi magát az állat mert egyáltalán nem érdekli őket csak az a fontos nekik hogy nem nyafog érte tovább a gyerek

2.utánanéz az interneten de kezdetben a "rossz" oldalakat olvasta ezért úgy tartja ahogy azokon olvasta vagy úgy tartja ahogy saját maga gondolja és azt hiszi így jó a madárnak és boldog ezért amikor rátalál egy "jó",megbízható oldalra nem hiszi el amit olvas és nem változtat semmin mert meg van róla győződve hogy hülyeség és az állat boldog úgy ahogy van


Sajnos már mindkét típussal találkoztam.

2012. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!