Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csinálok rosszul a papagáj...

Mit csinálok rosszul a papagájommal?

Figyelt kérdés
3 hete hoztam el egy fiatal kis sándort, nem kézzel neveltet. Annyira vad szegény, hogy azt sem engedi, hogy az ételét italát kicseréljem, ha 1 méteres körzetébe kerülök a kalitkájának egyből elkezd verni a szárnyával, ideges, össze-vissza ugrál. Sok interneten fellelhető szakirodalmat, fórumot elolvastam, de a nevelés folyamatáról, vagy a kézhez szoktatásról sehol nem találtam anyagot. Kérlek segítsetek, mivel tudnék a kedvében járni, szeretném ha nem lenne ilyen vad és minimálisan de csak közelebb engedjen magához, vagy legalább az ételét italát kitudjam cserélni, mindenféle tortúra nélkül. Az étkezése vegyes, magkeverék mindig van előtte, minden 2 naponta kap friss zöldséget gyümölcsöt, hétvégenként pedig lágy eleséget, fehérjedúsat.

2012. aug. 29. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

sose hallottam ilyen papgájról google a barátom megnéztem ..gyönyörű:) irigykedek most:P

szóval nekem nimfa papagájaim vannak.igaz én alapba kézhez szoktattam mert a szomszédba keltek ki.de így is néha zizik:)

Mindig legyen a kalitka tetején egy ruha..tenyésztő mondta ami a kalitka tetejét letakarja,az oldala maradhat szabadon d így biztonságban érzi magát...és tényleg bejön. Attól ,hogy vergődik baja nem lesz.mindig beszélj hozzá,sokat legyél körülötte.És sok türelem kell hogy megszokjon...Amúgy egy ilyet mennyiért lehet venni???Valami gyönyörű:)

2012. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Monori börzén vásároltam, átlag 10-12.000Ft. Ezt a rongyos dolgot kipróbálom, köszönöm a tippet, mindig körülötte vagyok a szobámba van, beszélek is neki sokat, remélem idővel megkedvel.
2012. aug. 29. 08:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezen a fórumon már jártál: [link]


Ajánlom hogy regisztrálj és kérdezz ott. Ilyen téren (is) nagyon tapasztaltak.

2012. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

itt még nem jártam, de megteszem!

2012. aug. 29. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek a madarak nem szeretik a hirtelen mozdulatokat. Tapasztatból tudom. Nekem most barrabandjaim vannak és azok is ijedeznek a hirtelen mozdulatoktól, a seprűktől főleg.

Csak nyugodtan, lassan közelíts hozzáj, és beszélj neki.

Én már eljutottam oda, hogy elveszik a kezemből a kaját.

Csak semmi hirtelen mozdulat:)

2012. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is barrabandom van, egy évesen került hozzám, nem volt szelídítve. Eleinte ő is nagyon ideges volt, megijedt mindentől, de ahogyan előttem írták, sok türelemmel, beszélgetéssel, és rengeteg finom falattal meg lehet szelídíteni. Hozzányúlni még nem lehet, de az ennivalót gondolkodás nélkül elveszi a kezemből, és már nem ijedezik, nagyon nyugodt madár.

Kitartást, és ne add fel, idővel megbarátkozik majd veled. :-)

2012. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a segítséget.
2012. aug. 30. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!