Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a hullámos...

Mit csináljak a hullámos papagájommal?

Figyelt kérdés
Voltam vele állatorvosnál mivel gubbasztott és hasmenése volt azt mondta kezeljük foghagymás kúrával és antibiotikummal 4 napig szedte az antibiotikumot és utánna egy kis javulás látzsott de még mindig gubbasztott és mostmár újra megy a hasa mitől van ez mit tudok csinálni még hogy segítsen? a doki azt mondta hogy mivel kicsi állat ezért nem tud mást mondani nem tud rajta ennél többet segíteni,most kb. 7 éves, mit csináljak?
2012. márc. 3. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet férges is. Szerintem ha a doki ennyivel elintézte, hogy kicsi állat, akkor keress másik dokit.
2012. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Hát... nekem is volt egy hullámos papagájom, ugyancsak 7 éves volt. Neki nem ment a hasa csak nagyon más volt gubbasztott, aztán nem tudta rendesen tartani magát... szal beszereztünk neki egy kis helyet ahol a kalitka alján tudott lenni... El mentünk közbe a dokihoz is, megvizsgálta... és azt mondta az izomzatával van baj (elsorvadtak) azt mondta, h pár nap és lehet h elpusztul + h kb. ennyit élnek az ilyen papagájok...

De ez mondjuk nem azt jelenti h elpusztul a tied is, de .... nem is tudom... vizet iszik rendesen??

2012. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az van hogy itt nincs olyan sok állatorvos :/adjak még neki antibiotikumot?
2012. márc. 3. 14:36
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, rendesen iszik, még ugyancsak
2012. márc. 3. 14:38
 5/12 anonim válasza:
Akkor viszont tényleg egy másik dokival kéne megnézesd... (a szomszédunk nagy állatbolond... főleg papagájos és ők mondták még h ha baj van a papagájunk gyomrával adjunk neki egy kis homokot... :S egyszer kipróbáltam... de nem tapasztaltan nagy változást... de egy próbát megér!)
2012. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de az is lehet hogy öreg csak nem akarom elveszíteni mert nagyon szeretem :"(
2012. márc. 3. 14:55
 7/12 anonim ***** válasza:

luluka62 Jobb lett volna ha inkább nem írsz semmit. Se ti se az állatorvos se a szomszédotok nem ért a madarakhoz az tuti. A papagájotoknak tuti nem csak vagy egyáltalán nem az izomzatával volt baj hanem azzal ahogy tartottátok. Gondolom rengeteg ártalmas dolgot kapott mert a hozzászólásaidból kiderült egyáltalán nem néztél utána hogyan kell tartani a hullámosokat mert pl.madárhomokot mindig kell nekik adni nem csak akkor amikor gond van a gyomrukkal. Szegény azért élt csak 7 évet mert addig bírta a sok rosszat,ártalmat.

A hullámosok jó tartás mellett 15-20 évig élnek.


Kérdező:

[link]

Kérdezz meg egy madarakhoz tényleg értő állatorvost hátha tud valamit mondani látatlanban.

2012. márc. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Hidd el, engem is felbosszant, ha valaki tudatlanul tart állatot, de ne vádold meg a kérdezőt. Sok dolog miatt pusztulhat el hamar a madár, nem csak a nem odafigyelés miatt.

2012. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mármint nem a kérdezőt, hanem a válaszadót. Bocsi!
2012. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze jól írtad, homok mindig kell a madárnak. Kérdező, milyen sűrűn adtál neki friss gyümit, zöldséget? Milyen gyakran takarítottad? Mert én írtam a férgességet. Ha ritkán van takarítva, megbetegedik, ez egyértelmű. Volt röptetve, vagy csak a kalitjában volt mindeddig? Sokat foglalkozol vele? Nem magányos? Ha egyedülálló madár, szüksége van a napi több órás foglalkozásra. Nem feltétlen fizikai baja lehet. Ha magányos, szomorú, ugyan úgy megbetegszik, mintha elkapott volna valami betegséget. Ha tényleg szereted, akkor addig nem állsz meg, amíg nem találsz egy normális dokit!
2012. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!