Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki elmondaná nekem hogy...

Valaki elmondaná nekem hogy hogy kell a főtt tojást elkészíteni a hullámos papagájoknak? (lágyeleség)

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam őket tehát most adnék nekik először lágyat.Akkor hogy kell? Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 30. 13:40
 1/9 A kérdező kommentje:
JA és a tálalás!
2012. aug. 30. 13:43
 2/9 anonim ***** válasza:

:) Mi csak simán megfőztünk egy tojást, ahogyan magunknak is (mi nem hagyjuk lágyra a sárgáját), megvártuk, míg kihűl, megpucoltuk (leszedtük a héját, nem tudom erre mi a szakszó), kettévágtuk és betettük. De vághatod több darabba is, olyan cikkejekre, mint a paradicsomot szokták.


Én úgy csináltam, hogy betettem nagyobb darabot is, ha nem ették meg az egészet, másnap vagy azutáni napon (amikor már látszik, hogy kiszáradt kissé) kivettem és kidobtam. Pár nap múlva kaptak újat.

Én csak betettem a kalitka aljára, vagy ha olyan volt az etetőtáljuk, hogy nem tud belőle kiesni, akkor oda (persze általában mindig a "padlón" végezte...)


Nem tudom, hogy van-e valami különlegesebb módja, de nekünk így is tökéletesen megfelelt, és a papagájoknak is, legalábbis jól érezték magukat.

2012. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és én akkor is hagytam előttük magot és vizet is, mert bár általában rögtön ráugrottak a tojára, néha szívesen ettek magot is közben.
2012. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tedd fel a tojást főni és legalább fél óráig főzd. Utána szépen leszeded a héját - szerintem dobd ki. Vannak, akik beleteszik, de annyira rizikós még így főzés után is, hogy az a legtutibb, ha kivágod és kalciumpótlásként szépiacsontot reszelsz bele.


Nos, ezután lereszeled a tojást kislyukú reszelőn. Ugyanígy a sárgarépát is. Majd pedig hozzáadsz háztartási kekszet, esetleg más zöldségeket-gyümölcsöt reszelve. A lényeg az, hogy az állaga megfelelő legyen, tehát kissé morzsalékos (semmiképp se ragadós, mert azt nem szeretik a madarak).


Mindezt tenyészidőszakon kívül hetente-kéthetente érdemes adni a papagájnak, fiókanevelés idején pedig naponta. A felesleget fagyaszd le: beleteszed egy zacsiba, eligazítod hogy vékony lapos legyen, így könnyen tudsz majd törni belőle annyit amennyi kell.


Ha meleg van, ne maradjon bent fél óránál tovább a kalitban, a tojás romlandósága miatt.


Én egyébként nem használok már tojást a szalmonella miatt, még főzve sem. A tojás és a házt. keksz helyett Orlux tojásos lágyeleséget veszek és azt teszem bele, ehhez megy a répa, alma és a többi.

2012. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:) mindenkinek köszönöm a válaszát,nagyon hasznos volt.Megcsináltam ! :D 30 percig föztem aztán megvártam h lehüljön és sajtreszelővel lereszeltem egy keveset,és a tálkába reszeltem még nekik répát m :) ert az a kedvencük

a maradékot betettem a hűtőbe ,azt olvastam h egy napig még jó, tehát holnap is kipróbálom.Tudom hagy csak hetente vagy 2 hetente kell adni, de nem ettek olyan sokat, most inkább szoktatom hozzájuk. :)köszömöm,mégegyszer mindenkit felpontoztam :

2012. aug. 30. 16:48
 6/9 Noni160600 válasza:

Szia. A tojásnak a héját is odaadhatod, csak előtte szárítsd

ki a napon a héját, mert ha nem szárítod ki akkor előfordulhat, hogy a saját tojásait is feltöri és megeszi.

2012. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
mi csak megfőztük és egy medvesajtos dobozban tálaltuk nekik :)
2013. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat! Kibróbáltam macisajtos dobozzal , hát imádják szétszedni :DD köszi a tippet! Kaja is meg játék is :D
2013. ápr. 10. 16:12
 9/9 anonim válasza:
nincs mit :D
2013. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!