Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gyakorlati kérdés! A szeletelt...

Gyakorlati kérdés! A szeletelt faágat megcsinálta már valaki?

Figyelt kérdés

Erről van szó, ha másokat is érdekelne: [link]


Én megcsináltam, de a várt hatás elmaradt. Nem néztem őket annyira hülyének, hogy a forgó faágdarabokon ücsörögjenek akkor is, ha negyvenszer leesnek róla, de meglepett, hogy még csak rá sem próbáltak:/ Van, akinek a madarai rákaptak? Hogyan szoktattátok rá őket?:)


2012. szept. 1. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ezt most látom először de nagyon tetszik biztos hogy meg fogom csinálni.:)

Szerintem nem lehet őket rászoktatni. Esetleg annyit tehetsz hogy teszel mellé vagy rá kaját és kifested pár helyen zöldségek,gyümölcsök levével hogy érdekesebb legyen hátha megszeretik.

2012. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt a festős módszert kipróbálom! Befogja a fűzfa viszonylag sima kérgét is szerinted? Vagy érdemes lecsiszolgatni?
2012. szept. 1. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Próbáld meg és kiderül.:)
2012. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon állat, már korábban megcsináltam (feláldoztam az egyik ülőrudam, ami almafából volt). Szépen felfüggesztettem, mint egy jó kis függőhidat.

Természetesen a madarak, ahogy azt vártam tőlük, elsőre nemhogy nem mentek rá, de egyenesen féltek tőle. Szerintem ez normális, mert minden újtól tartanak.

Napok teltek el úgy, hogy messzire elkerülték, aztán nagy nehezen az egyik nimfám rámerészkedett, persze le is pottyant róla azonnal. Aztán szép lassan beindultak a próbálkozások, egészen odáig, hogy már magasabbról ugranak rá, láthatóan játszanak vele, rágcsálják a faszeleteket, hintáznak, stb.

De ülőrúdnak (tehát huzamosabb tartózkodásra, alvásra) nem igazán használják, bár volt erre is példa.

Persze madara válogatja, mindenesetre mókás egy megoldás és jól is néz ki, a stabil, merev rudakhoz képest ilyen is kell.

Szóval szerintem hagyd bent nekik, előbb-utóbb majdcsak kipróbálják.

2012. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, már egy hónapja bent van:) És még a próbálkozás apró jelét sem látni rajtuk, sőt, a kalitnak azt a felét azóta látványosan nem használják:D


De ma átrendezem a kalitot, és megpróbálom kikerülhetetlenebb helyre tenni, bár azt hittem, hogy az etetőtál mellett is elég kikerülhetetlen, de rácáfoltak:)

2012. szept. 2. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez is csak azt bizonyítja, hogy minden madár egyéniség :) Amit az egyik imád, attól a másik egyenesen iszonyodik.

Nem hiszem hogy a "kikerülhetetlenségen" múlik, mármint hogy így helyezed be. Ha félnek tőle vagy nem szeretik, akkor úgyis megoldják valahogy a kikerülését.


De talán megpróbálhatod azt, hogy a kedvenc csemegéjüket ráerősíted erre a szeletelt faágas "hintára". Valahogy úgy, hogy másképpen ne férjenek hozzá, csak ha rámásznak. Igazából ez is az értelme, hogy a kajájukért "megküzdjenek", játszva-dolgozva szerezzék meg.

2012. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen... Nem volt még soha két egyforma madaram, és ezt nem külsőleg vagy fajtára értem:)


Viszont most átrendeztem a kalitot, rá kellett állniuk. Picit szorítottam a faágak tartásán, egyelőre az is elég, hogy maga a tömb forog, nemhogy még külön-külön is az egyes szeletek. Így használják:) Igaz, egy-egy ugrásnál még meglepődnek, mikor stabil támasz helyett kifordul alóluk a faág:) Szinte biztos vagyok benne, hogy elszidtak már mindennek:)


Köszi mindenkinek.

2012. szept. 2. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!