Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jákó vagy szenegáli papagáj...

Jákó vagy szenegáli papagáj inkább?

Figyelt kérdés
tapasztalotokat, jó és rossz tulajdonságokat várok. köszi:)

2012. szept. 10. 23:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
6-os válaszoló: Hol árulnak szenegáli papagájt 50 ezerért és Jákót 140-ért??? Tenyésztőnél a legolcsóbb én ott vettem a szenegálimat, de nem 50-ért, a Jákó akkor 180 ezer volt... Esetleg több éves papagájt adnak 140-ért.
2012. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%
Baranya megyében van két helyen is 50ért kézzel nevelt szenegáli. Telefonon keresztüli beszélgetések alapján még olcsóbbról is hallottam, bár azoknál nem jártam. 50ért tuti kapsz, és nem mellesleg mindkettő jó helyről lenne. Jákót is lehet olcsóbban, ilyen körül, mint írtam, bár én jákót nem akartam sosem, így arról annyira konkrétat most nem tudok.
2012. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
Pest megyében is tudok 50ért szenegálit, ott sem jártam, viszont nagyon segítőkésznek tűnt telefonon keresztül. Biztos vagyok benne, hogy ott is jó körülményekből származnak. Szülök által neveltet 35körülért lehet amúgy kapni. A lényeg, hogy nem biztos hogy onnan kell vásárolni, akit egyből megtalálsz elsőre a googleba. Érdemes utánajárni és elég sokat lehet spórolni rajta.
2012. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Mégegyszer elolvastam, amit írtál figyelmesen, most láttam, hogy azt írtad, hogy biztos tenyésztőnél. Hát állatkereskedésbe papagájt csak felelőtlen emberek vesznek. Egyrészt a dupla/tripla ár miatt, másrészt ott senki meg nem tudja állapítani, hogy milyen körülmények közt nevelkedtek stb, illetve az eladó sem tud semmit mondani róla. Akit komolyan érdekel a papagájozás, az utána olvas a dolgoknak és ő maga is belátja, hogy kereskedésben nem veszünk papagájt.
2012. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
42%

Amelyiket a szülők nevelelik fel azok elég vadak. Olyat nem szabad venni. Amelyiket kézzel nevelnek az nagyon szelíd. Lehet, hogy valahol isten mezején árulnak szenegálit 50-ért, Budapesten nem lehet.

Egyik ismerösőm vett szintén vidéken vhol pár hetes madarat,de ez kockázatos mert még etetni kellett, nagyon pici volt, ő sem 50-ért vette.

Árnyék Andrásnak miért van olyan rossz híre?

Ő úgy adja oda a kis madarakat, hogy tuti nincs semmi baja és nem pár hetesen.

2012. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarok vitatkozni veled, semmi szükségem rá, meg nem is érdekel. Én ismerek nagyon jó tenéysztőket, ha neked isten háta mögötti hely legyen az.. 10-15ezer forintból meglehet járni a legtöbb helyet, és a különbségek jóval nagyobbak. Nem mondtam, hogy szülök által neveltet kell venni, csak az árakat írtam. Budakeszin is van 50ért szenegáli... Árnyék Andrást meg te hoztad fel, én személyesen nem ismerem, nem is mondok róla rosszat, viszont hívj fel mondjuk 10 másik tenyésztőt az országban és kérdezd meg a véleményüket róla. ;) Hagyjuk inkább ezt az egészet. Aki akar tud találni jó áron egészséges jó helyről származó madarat. Én be is fejeztem ezzel, a papagájodnak meg jó egészséget kívánok.
2012. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes én sem hallottam olyat, hogy ennyire olcsón árulják a papagájokat. Mindenhol nagyon drága.

Akinek nincs autója, annak drága vonattal leutaznia vidékre. Akkor kb:. ott tart mintha Bp-n venne. Én szenegálit 70-80-ért tudok, Jákot 200 körül, Feketesapkást 90 körül.

Biztos valami bajuk van azoknak amelyik ilyen olcsó.

2012. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%
Igen, azért nem hallottad, mert nem kerested, én kifejeztetten szenegálit kerestem, azért találtam rá ezekre. Amúgy rengeteg tenyésztővel beszéltem telefonon, meg is ugrott a telefonszámlám jócskán. Feketesapkás pl 90ért szerintem jó ár, én ilyen, vagy efölöttiekről hallottam. 80-120között, de többségben inkább a 120felé voltak. Az meg hogy bajuk van hülyeség, mert pl az egyik legnevesebb tenyésztőnél voltam, aki még ez egyik legjobb papagájos könyv megírásában is nagy szerepet játszott. Én csak azt tudom javasolni, hogy akit érdekel egy bizonyos faj, az érdeklődjön utána, még ha nem is a legolcsóbb helyen vásárolja meg a végén nagyon sok információt kaphat. Persze, ha valaki nem akar utazni, meg nincs autója, nem biztos, hogy érdemes elmenni máshova, nem is ezért írtam, csak nagyon hitetlenkedve voltak itt néhányan, pedig léteznek ilyen árak :)
2012. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy most már eléggé elterjedt a szenegáli, de amikor én vettem 6 éve akkor nem volt ennyi lehetőség a választásból. És bizony akkor még drága volt.
2012. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 wakeupjohnny válasza:
64%

Jól gondold át melyiket választod, mert ezek a papagájok sokáig élnek. Most néztem a neten az árukat, valaki 160 ezerért árul egy 5 éves Jákót. 40-50 évet is élhet.

Olcsóbban is lehet venni Jákót papagájt, de azok nem kézzel neveltek.

Papagájt szerintem vidéken azért lehet olcsóbban kapni, mert az oda-visszaút több 10 ezer forint, és helyben nem tudja eladni. És akkor ott tart, mintha Bp-n venné.

2012. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!