Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámospapagáj tojásait...

Hullámospapagáj tojásait mikor lehet elvenni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék fészekaljat, de minden párosodásra ingerlő körülmény kiiktatása ellenére is megtörtént a nászéjszaka. Arra gondoltam, hogy szerzek hullámos-tojás méretű műtojásokat, és kicserélem őket, ha letojt a tojóm. Mikor cseréljek? Várjam ki, míg egyikük sincs a tojások körül? Vagy nyugodtan kivehetem alóla bármikor? Illetve folyamatosan lopkodjam őket, vagy várjam meg, míg az összeset letojta, és egyszerre cseréljek?

Illetve a megtermékenyítéstől számítva hány napon belül várható az első tojat?


(A műtojásokat pedig majd akkor veszem majd ki, ha feladták a reményt, hogy kikelnek, és nem őrzik tovább.)


2012. szept. 20. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kicserélheted. Mivel nem fogja tudni melyik a mű és melyik az igazi, így csak arra figyelj, hogy darabra stimmeljen ami alatta van. Természetesen számolni nem tudnak, de a mennyiséget nagyságilag érzik (ha kevesebb maradna akár újabb tojásrakásra is ösztönözhetné).
2012. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, erre mindenképp ügyelek majd. Azt esetleg tudod, hogy hány napra a megtermékenyítéstől fogja letojni az elsőt?
2012. szept. 20. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy tojni is fog. Van hogy csak az élvezet miatt csinálják.


A tojásokat tényleg bármikor kicserélheted.

Én régebben amikor az egyedüli nimfám tojt kalitkatakarítás után a tenyeremben adtam neki vissza a tojásait. Jól megnézte őket majd elkezdte maga alá gurítani őket.:)

2012. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De aranyos lehetett:) Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!