Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szaporodása...

Hullámos papagáj szaporodása fogságban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két hullámos papagájom van, nem vagyok benne biztos h melyik hím és melyik tojó de az egyiknek barnás a csőre a másiknak lilás. Ha más neműek akkor milyen körülmények között szaporodnak és mit kell tennem nekem? Köszönöm.

2012. szept. 21. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Kijönnek egymással? Ha igen, elég ha összeengeded/összezárod őket, meg nyugalomban hagyod őket.
2012. szept. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Majdnem, ahogy az első írta, de mindezek mellé igen hasznos egy odú, megfelelő kalcium fogyasztás (ugye rendszeresen kapnak, és esznek is főtt tojást, illetve tojáshéj-őrleményt?), megfelelő összetételű és rendszerességű lágyeleség is kell majd.. Ne akard őket szaporítani, mielőtt nem olvastál utána szakirodalomban (a GYK nem az). Van jó pár dolog, amire fel kell készülni: mi van, ha szétcsúszik a kispapagájok lába (gyakori, ha nem megfelelő az odú), ha nem etetik őket a szülők, vagy nem megfelelő étellel etetik..
2012. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A lila a hím a barnás a tojó . én 100%-ban támogatlak ebben nekem is van négy pár és mind a négy kalitkában van kismadár lassan kirepülnek. Amúgy télen is szaporodnak ha melegbe vannak és van bent odú de nem szabad túlzásba vinni a keltetést évente 3szor töbször én nem szoktaam keltetni. Kirepülés után 2-3 héttel lehet elválasztani a kicsiket mert még kirepülés után eteti őket a költőpár.
2012. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valaki vagyok csak válasza:
Hát nálunk nem volt különösen sok gondozás a madaraknál és mégis úgy szaporodtak nem győztük elajándékozni őket.De sajnos nálunk egy pici hiba miatt a hím meghalt és a tojó az egyik fiával állt össze és ennek eredménye sok beteges és deformálódott fióka lett.Szóval erre vigyázz.
2012. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!