Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez a kalitka elég nagy egy...

Ez a kalitka elég nagy egy nimfa papagájnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok ekkora kalitka elég egy nimfa papagájnak?



[link]



2012. szept. 22. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Most vagy én vagyok túl fáradt, vagy tényleg nincs ott, de nem látom, hány centis. Viszont az árából ítélve elég kicsi. Nimfának minimum 40*50 alapterülettel indíts, ennél csak nagyobb legyen, kisebb semmiképp.


Ráadásul arra is kell gondolni, hogy rendkívül társas lény, mindenképp szüksége lesz társra is.

2012. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Méretek: 39 x 25 x 41 cm. Ez nagyon pici lenne. Majd' kétszer nagyobbat nézzél. Ha túl drágán találsz csak, akkor házilag is tudsz készíteni teljesen elfogadhatót. De ebben még napi röptetés mellett is csak nyomorogna.
2012. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kifolyik a szemem, úgy nézem ezt az oldalt, de nem látom a méretet:D Hol találtad meg?
2012. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenem, hogy még az ádáz kereskedők is odaírták, hogy ez egy kanái méretű madárkának megfelelő maximum... De arra jó, hogy a kérdező lássa, hogy az általa kinézett, még ennél is kisebb kalitka kész nyomor egy nimfának.
2012. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké bocsi mindenkinek de valaki tud max 12.000Ft-ért használtat vagy újat linkelni ami elég lenne :)
2012. szept. 22. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Apródon, Jófogáson nézz körül. Én 12.000-ért 1,3m*1,3m*1m-es kalitot vettem onnan. Nézelődj azok között, amik:

-50 centi, illetve nagyobb szélesség-hosszúság környékén mozognak

-nem festett a rácsuk (tehát nem fehér, sárga, piros, és amit még ki tudnak találni, hanem fém színű, a'la natur..)

-ha nem látszik a képen, kérdezz rá, hogy tálcás-e. Ha nem, csak sima "kalit-tetejét-leemelős", akkor meg fogod utálni a rendszeres takarítást. Nem, mintha amúgy megúsznád az emelgetést, de a gyors, 3-4 naponta aljzattakarítás sokkal egyszerűbb egy kihúzható tálcával.

-ha sok kalitka megtetszik, jó méretben és jó áron, akkor én arra szavaznék, hogy két ajtósat válassz. Sokkal könnyebben tudsz bent rendezkedni, fel tudsz neki(k) akasztani akár fürdetőt, és nem akadályozza a főbejáratot.

-ha még több kalitka közül válogathatsz, akkor pedig olyant keress, ami inkább szélesebb, mint magasabb. Ezzel nem azt mondom, hogy 60*80*40 centi legyen, hanem azt, hogy felesleges baromi drágán venni egy olyan kalitkát, ami 40*50*90 centi, ha van kicsit olcsóbban 50*60*70 centis kalitka. Ez szélesebb, kényelmesebben mozog benne, igaz, nem olyan magas, mint a példában szereplő másik, de nem arra van szükségük egy kalitkában. Magasan majd akkor lesz, ha rendszeresen kiengeded.

2012. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon szépen köszönöm majd szétnézek és köszi hogy írtál pontos kalitkaméretet
2012. szept. 23. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!