Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Átlagosan meddig él egy...

Átlagosan meddig él egy nimfapapagáj?

Figyelt kérdés

2012. szept. 25. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
ismerősömé 15 és fél évesen halt meg, ez úgy kb normál életkort jelent. 10-15 év körüli élettartamuk van.
2012. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A természetben a maximum 10-15, de házi kedvencként ennek akár a duplája is lehet (persze ha tenyésztésbe van fogva, akkor nem él ilyen sokáig). A hivatalosan megerősített legöregebb nimfapapagáj 36 éves korában halt meg (a 2000-es állatkerti évkönyvben írtak róla). Tehát jó körülmények között átlagosan olyan 15-18 évvel lehet számolni.
2012. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Az én nimfapapagájom 14 éves múlt, de még teljesen fiatal a viselkedése.

Amúgy kb 20 év jó körülmények között.

2012. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Csylla92 válasza:
szia, A én nimfapapagájom, lassan 6 éves lesz, el van neki törve az egyik szárnya szegénykémnek és még jól érzi magát, nem panszkodthat:) de hogy ezzel hánx évig fog élni azzal sajnos nem tudom :S
2013. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én könyvemben azt írta hogy átlagosan 20 évet él.
2013. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!