Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csinállja ezt a hullámosom?

Gugyuga kérdése:

Miért csinállja ezt a hullámosom?

Figyelt kérdés
Vettem egy hullámos papagájt nem is túl fiatal nem is túl öreget már kb 1 hónapja nállam van.Kiszoktam engedni. Amikor kiengedem és leszáll valahová akkor próbállgatom a kezemhez szoktatni de nem nagyon akar. Végülis már rá megy, de még mindíg hátrál tőle. De viszont, a fejemtől nemfél közkedvelt hely lett ez neki,mindig rászáll :D de akkor a kezemtől miért fél???? ha próbállok neki adni a kezemböl köleskeveréket azt sem veszi el csak elhúzza a fejét de az ujjamra rájön. miért van ez? Amikor először is kiengedtem rögtön rá a fejemre :D
2012. szept. 28. 16:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Lassan mozgasd a kezedet és szelídebb lesz.
2012. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
hát szoktam ezt csinállni de hogyan oldjam meg hogy egyen kézböl meg ilyenek? Meg pl hogy gépezek a vállamon ül és rámászik a billentyűzetre olyan ari lenne :D de egyébként Nimfámmal van egy ketrecbe
2012. szept. 28. 16:10
 3/20 anonim ***** válasza:

És a nimfád szelíd?

Egyszer hozzám került egy szelíd nimfapapagáj, mert meghalt a gazdája és az összes ketrecbe lévő madár megszelídült.


Vagy akkor csináld azt, hogy magad elé teszel gépezés közben madárcsemegét és így hátha megbátorodik:)

2012. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
a Nimfám tök szelíd csak most nem nyúlok a papagájokhoz mert beteg vagyok és féllek hogy elkapják tőlem. de múltkor a nimfát behoztam magamhoz és a monitorom mellé eleséget raktam és odatettem és ott eszegetett meg adtam neki inni is. de egyébként a nimfa eggyüt van a hullámossal lehet hogy azért lett szelídeb..... de volt olyan hogy mind a kettőt kiengedtem és repkedtek össze vissza meg csipogtak egyműsnak de nagyon hangosan!
2012. szept. 28. 18:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Ha a nimfád szelíd, biztosan fog menni:)
2012. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nálam is és az internetes szakértő/profi ismerőseimnél is alapszabály hogy fejre nem szállhatnak.

Ha a fejedre engeded ő lesz a főnök és előbb-utóbb a fejedre fog nőni(nem szó szerint) és nem bírsz majd vele mert ha uralja a legmagasabb pontodat ő a falkavezér.

Amikor a fejed felé repül tedd a fejed fölé a kezed vagy ha hirtelen történik guggolj le hogy ne menjen a fejedre. Szoktasd inkább vállra és kézre.

Amúgy azért választja inkább a fejed mert ott nem kell annyira közel lennie hozzád mint pl. a kezeden de idővel majd rájön nem kell félnie tőled.


És márcsak azért se engedd a fejedre mert vállról könnyebb ürüléket takarítani mint hajból és nem tesz jót neki ha a utcai szmogos,koszos/zselés/samponos/stb hajadat rágja.

2012. szept. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
értem .köszi a jó tanácsot egyébként múltkor kiengedtem a két papagájt a nimfa rögtön rá a kezemre :D és aztán úgy csinálltam, hogy oda mentem a hullámoshoz és ugyan arra a kezemre rávettem őt is. kb 2 percig úgy ültek. fotót is csinálltam róla csak nemtudom hogy holkell felrakni és hogy megmutassam.
2012. szept. 29. 06:57
 8/20 A kérdező kommentje:
egyébként amikor a nimfám kiengedtem rögtön repült de nagyon lassan :D azért nem ketrecben szoktattam kézhez mert védekezett meg el ugrott ezért kiengedtem lassan lassan mindíg közeledtem hozzá és meglett a gyülömcse egyébként emikor a kezemen van sokszor megszoktam puszilni a csőrét és még hagyja magát :D olyan aranyosan elkezd csipogni meg egyébként beszélni nem beszél a nimfa de a fütyülésem teljesen jol utánozza beszélni hogyan taníthatnám meg?
2012. szept. 29. 07:00
 9/20 A kérdező kommentje:
a feje tetejét a bóbitáját hagyja simogatni de olyan fura hangot ad ki és csípni akar hasonló hangot ad ki mint a sas
2012. szept. 29. 07:02
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha csípni akar akkor hagyd. Még nem bízik benned eléggé ahhoz hogy simogasd,vakargasd a fejét.



Képet úgy tudsz feltenni hogy feltöltöd a www.kepfeltoltes.hu-ra majd a direkt link a képheznél lévő linket bemásolod a hozzászólásodba.

2012. szept. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!