Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lát egy papagáj?

Hogyan lát egy papagáj?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy látja a színeket? Az alakokat tisztán látja vagy csak homályosan?

2012. szept. 30. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A repülő madarak, azok az állatok, amelyek látása leginkább hasonlít az emberére. Tehát az éleslátása hasonló és a színeket is érzékeli.

Amúgy már abba is belegondoltam, hogy hogy dolgozza fel az agyuk azt, hogy oldalt van a szemük.

2012. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan? Jobban látnak mint az ember. Több színt látnak, és több képkockát dolgoznak fel másodpercenként.
2012. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több színárnyalatot és képkockát látnak mint az emberek.

És majdnem 360°-ban látnak. A fejük fölé pontosan nem látnak ezért is engedik meg a szelíd papagájok persze csak akkor ha ügyesen csinálja a gazdájuk hogy ezt-azt rátegyenek a fejükre mert nem látják hogy ott van(én is tettem már rá a hullámosom fejére dolgokat és egészen addig voltak a fején amíg kicsit el nem csúsztak valamelyik oldalra és meg nem látta hogy valami van a fején).


Élesen lát mindent.

2012. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Trollotron válasza:
Tetrakromatikus látásuk van az ember trikromatikus látásával szemben. Azaz az emberi szemben 3 féle csap van (ezek a színérzékelésért felelős sejtek), a madarak legtöbbje esetében meg 4 féle. Ez nem csak azt jelenti, hogy ultraibolya tartományban is látnak, hanem azt is, hogy a vörös, kék és zöld színek mellett az ultraibolya színből keverednek ki az általuk érzékelt színek, tehát sokkal gazdagabban érzékelik az árnyalatokat, mint az ember. Mint már említették, a látószögük nagy, viszont ennek csak egy része 3 dimenziós, közvetlenül a fejük előtt egy vékony sávban. A kiterjedt látóterük nagy része 2 dimenziós, itt nem tudnak olyan pontosan távolságot becsülni, mert az adott zónát csak fél szemmel látják.
2012. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez egy szuper cikk a papagájok látásáról:


[link]


...az emberi szem kb. 1 millió színárnyalat megkülönböztetésére képes. A tetrakromatikus látású állatok - pl. a papagájok - ezzel szemben 100 millió féle színt érzékelnek, ami óriási különbség. Gyakorlatilag nem is vagyunk képesek elképzelni sem, hogy mennyire másként látják a világot a madarak, mint mi.

2017. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!