Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy tyúkom kb. egy héten...

Van egy tyúkom kb. egy héten 1x max 2x tojik de akkor olyat mint egy strucctojás vagyis én még ilyen nagy tojást nem láttam. Mi lehet vele?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy tyuk?:) Ez valami hormonhatás eredménye. Mit eszik?
2012. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
biztos az!a többinek semmi baja!kukoricát darálok nekik
2012. okt. 11. 18:26
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindenesetre nagyon furcsa, most nem azért, de láttad már a szemeiddel, hogy ezt a tojást ez a tyuk tojja? Ezt most komolyan kérdezem.A kukoricától nem hiszem, hogy valami változás történne.

Egyébként ha igy van, mutasd meg az állatorvosnak, sõt még csodájára is járhatnak.

2012. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
oké!csak félek hogy lesz valami baja
2012. okt. 11. 18:42
 5/20 tetris ***** válasza:
66%
Van olyan, hogy törpestrucc?
2012. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
ez tyúúúk!
2012. okt. 11. 19:00
 7/20 anonim ***** válasza:
:):):)
2012. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Blaiseboy ***** válasza:

Az én tyúkjaim közül is tojik egy vagy kettő olyan nagyokat, hogy be sem tudom csukni a tojástartót. Mindegyikben két sárgája volt.

Ezek még fiatalok, szóval no problem nálam, öregeknél láttam, hogy "kifordult a segge"... Talán anyós visszanyomta neki, nem emlékszek.

Én ha ilyen van, akkor levágom.

De szerintem ne csak kukoricát adj nekik, hanem szotyit meg búzát is, plusz visszadarálom a héjakat.

Talán próbáld meg, hogy adsz nekik tojótápot, hátha nem növeszti meg akkorára, hanem többször kisebbeket potyogtat.

2012. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Megpróbálom!köszi!
2012. okt. 11. 19:41
 10/20 anonim ***** válasza:
Ezek a tojások két szíkűek. az a baj velük hogy könnyen kiszakadhat a tyúk tojókája amikor tojik, és elvérezhet. Ha a tyúkok megsejtik hogy vérzik, a belét is széthúzgálják. Jártam már így. amugy annyit jelent a kétszíkű tojás, hogy két sárgája van
2012. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!