Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 10 éves kakadu amit még nem...

10 éves kakadu amit még nem próbáltak meg szelíditeni, viszont bent a nappaliban tartották, volierben és rendszeresen kiengedték repülni, még megszelídithető? Hirdetésben láttam ezt a kakadut és beleszerettem.

Figyelt kérdés

2012. szept. 17. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan milyen kakaduról van szó (faj)? Ez ugyanis fontos lehet. De szerintem inkább itt kérdezd meg (sok hozzáértő olvassa az oldalt): [link]
2012. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg megszelídíthető, csak jóval több idő és türelem kell hozzá. DE! Egy ilyen értékes madarat legtöbb esetben azért akarnak eladni, mert valamilyen viselkedés problémája van (rikácsol, depressziós, tolltépős vagy agresszív). Ez persze nem mindig így van, lehet más okból hirdették, de azért ilyenre is gondolni kell. Ebben az esetben még nehezebb a szelídítés.

Mielőtt rászánnád magad, hogy magadhoz veszed, próbálj minél több mindent megtudni a madár múltjáról, mert ez is lényegesen befolyásolja a szelídítést.

2012. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tapasztalt madárrehabilitációban (a kérdésed alapján nem vagy az) NE VEDD MEG!!!!!!!!!!!!


A kakaduk 99%-át azért adják el mert alapból úgy vették meg hogy jajde szép vegyünk egyet vagy hasonló okból szinte semmi tudással ezért aztán szépen lassan jöttek a problémák ezek kiszámíthatatlanság, tolltépés, egész napos rikácsolás általában.


Kakadut én személy szerint csak nagyon nagyon tapasztalt embereknek ajánlanék de talán még nekik se.


Olvasd el ezeket(profi emberek írásai, többen "csak" azért fogadnak be madarakat hogy rehabilitálják őket):

[link]

[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kis sárgabóbitás kakadu.

itt a link: [link]

2012. szept. 18. 22:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Amiben van a képen csak egy sima kalitka és nem volier.

Honnan tudod hogy rendszeresen kiengedték és hogy nem szelíd?

Megkérdezted az eladót? Ha igen(ha nem akkor is jó lenne megtudni)miért akarja eladni?



De az igazán fontos kérdés tudnál megfelelően tartani egy olyan madarat akit még a profik se ajánlanak,akit még a profik se tartanak ha nem muszáj?

2012. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy megkérdeztem.

:/

2012. szept. 19. 20:00
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy miért kéne "profinak" lenni.

Egyaltalán mit értetek ti azon, hogy profi?

2012. szept. 19. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló azt értette profi alatt, hogy egy kakadu nem egyszerű eset, csak tapasztalt madártartók tudnak megfelelő életet biztosítani neki. Mivel termetes és erős madár, emellett nagyon intelligens, nagy tapasztalatot és felkészültséget igényel a gondozása. Ha agresszívvé válik, komoly sebeket ejthet az emberen, és ha nem élheti ki önmagát, intelligenciája miatt hamar elunhatja magát, és akkor rongálásba, vagy más, nem kívánt pótcselekvésbe kezd. Hajlamosak a hisztizésre is.

Tehát egy "profi" gazdinak tudnia kell a madarat fizikailag és mentálisan is lefoglalni. Ez nem olyan egyszerű, mint sokan hiszik. Egész napos elfoglaltságot jelent, napi néhány órával nem fogja beérni.

Én is azt javaslom, jól gondold meg a vásárlást.

2012. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másik probléma, hogy egy 10 éves madár esetében már lehetnek olyan berögzült rossz szokások, amit az előző gazdi egyáltalán, vagy nem megfelelően kezelt, amiről már nagyon nehéz leszoktatni.
2012. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!